2019. október 15. keddTeréz

Az ötödik meccs dönt a női kosárfináléban

Lelátó utolsó frissítés: 16:58 GMT +2, 2019. május 19.

A Szatmárnémeti VSK kétmeccses hátrányból állt fel, de vajon képesek lesznek Brittany Densonék megakadályozni a Sepsi-SIC-et, hogy a zöld-fehérek megszerezzék sorozatban a negyedik bajnoki aranyat? Kedden, május 21-én kiderül a Sepsi Arénában.

Izgalmasan alakul a női kosárlabda nemzeti liga nagydöntője, amelynek főszereplői a címvédő Sepsi-SIC és a Szatmárnémeti VSK játékosai. Bár a háromszéki csapat 2–0-s előnyt alakított ki az egyik fél harmadik győzelméig tartó fináléban, a szatmáriaknak előbb sikerült szépíteni, majd az egyenlítés is összejött a piros-fehéreknek. A döntés tehát az ötödik mérkőzésre maradt.

Mindkét csapat hibátlan eddig hazai pályán a fináléban. A Sepsi-SIC az első mérkőzésen 12 ponttal volt jobb saját közönsége előtt a VSK-nál. Zoran Mikes lányai a második meccsen is jól kezdtek, az első negyedben kialakított előnyt végigvitték és nyolcpontos sikerüknek köszönhetően karnyújtásnyira kerültek a trófeától.

A döntő előtt a Sepsi-SIC az alapszakaszt és a rájátszás első két fordulóját is beleszámítva 27/1-es győzelmi-vereség mérleggel állt a bajnokságban. Egyedül a Szatmár tudta legyűrni a címvédőt, még februárban, hazai parketten.

A partiumi alakulat 16/6-os mutatóval zárta az alapszakaszt, a play-off negyed- és elődöntőjben viszont – a Sepsihez hasonlóan – nem hibázott. Britanny Densonék a nyolc között a Kolozsvári U-t, utána pedig a Brassói Olimpiát ejtették ki 3–0-s összesítéssel, miközben riválisuk a Nagyváradi VSK-n rendkívül könnyedén, az Aradi ICIM-en pedig magabiztosan jutott túl.

Denson vezényletével a szatmáriak 52:47-re győztek a döntő harmadik mérkőzésén, az amerikai center dupla-duplát produkált, 21 pontja mellett 15 lepattanót is begyűjtött. A vendégek leghatékonyabb kosarasa, Kristina Higgins hiába dobott 13 pontot és gyűjtött be 10 lepattanót, csapata vereséget szenvedett.

A Denson-Higgins párharc a negyedik mérkőzésen is kulcsfontosságú volt, előbbi az utolsó negyedben kipontozódott, de ebből nem tudott profitálni a Sepsi-SIC. A finálé eddigi legszorosabb felvonását is a házigazdák nyerték, 59:56 arányban.

A mindent eldöntő ötödik mérkőzést a Sepsi Arénában rendezik, május 21-én (kedden) 19 órától. A háromszoros bajnok Sepsi-SIC először lehet aranyérmes úgy, hogy a döntő utolsó mérkőzését Sepsiszentgyörgyön játssza. Tavaly Szatmárnémetiben, 2017-ben Kolozsváron, egy évvel korábban pedig Gyulafehérváron zárta le a finálét Zoran Mikes együttese. A Szatmárnémeti VSK az első bajnoki címére hajt a női kosárlabda nemzeti ligában, a piros-fehérek három alkalommal jutottak el a döntőig, a 2010/11-es, a 2011/12-es, illetve a legutóbbi szezonban, ám mindannyiszor elveszítették azt.

A Sepsi-SIC és a Szatmárnémeti VSK a jelenlegi és a 17/18-as idényben a Románia Kupa döntőjében is összekerült. Mindkét finálénak a Sepsi Aréna adott otthont és mindkét döntő végén a hazaiak ünnepelhettek.

Női kosárlabda nemzeti liga, döntő

A Sepsi SIC és a Szatmárnémeti VSK párharcának állása: 2–2

Eredmények:

4. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK–Sepsi-SIC 59:56 (7:12, 26:18, 15:12, 11:14)
Legjobb dobók: Oláh 18, Tavic, Amukamara és Denson 12-12-12 / Solopova és Higgins 14-14, Gödri-Părău 9

3. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK–Sepsi-SIC 52:47 (11:7, 15:13, 11:14, 15:13)
Denson 21, Amukamara 15, Tavic és Mandache 8-8 / Higgins és Gödri-Părău 13-13, Sipos 8

2. mérkőzés: Sepsi SIC–Szatmárnémeti VSK 57:49 (16:6, 14:16, 18:18, 9:9)