2019. május 26. vasárnapFülöp, Evelin

Szívszorítóan bukott el az idei BL-szezon talán legszimpatikusabb csapata

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 03:00 GMT +2, 2019. május 10.

Hihetetlenül drámai mérkőzésen, egy váratlan hős mesterhármasával ejtette ki a Tottenham Hotspur az Ajaxot a Bajnokok Ligája második elődöntőjében. Lucas Moura az utolsó támadásnál lőtte a madridi fináléba a „sarkantyúsokat”. Jöhet az angol házidöntő, 2008 után először.

Akár Martin Scorsese is rendezhette volna a BL-elődöntőt, olyan minőségű drámát kaptunk a visszavágókon. A Liverpool egészen szenzációs feltámadása után szerdán este a Premier League másik képviselője, a Tottenham mutatott be teljesen szürreális fordítást.

Embed from Getty Images

Az Ajax már a londoni első mérkőzés után nyeregben érezhette magát, hiszen a holland futball emblematikus klubjának csapata 1–0-ra nyert a Spurs új stadionjában. Úgy tűnt, az amszterdamiak már az első félidőben elintézték a döntőbe jutást a Johan Cruijff Arénéban, hiszen előbb Matthijs de Ligt korai fejes góljával kerültek előnybe, majd Hakim Ziyech lőtt szép gólt a 35. percben.

Aztán jött a második félidő és egy megdöbbentő forgatókönyv.

A Tottenham reménytelennek tűnő helyzetből állt fel és váltott jegyet Madridba. Három gólt rúgni egy játékrész alatt már önmagában is óriási teljesítmény, hát még akkor, ha a csapat első számú gólvágója, jelen esetben Harry Kane sérülés miatt harcképtelen.

A hős szerepébe Lucas Moura bújt, a brazil támadó nem túl látványos, de annál fontosabb találatokat jegyzett. Az 55. percben egy ellentámadáson szépített, négy perccel később pedig már duplázott is: Onana hatalmasat mentett Llorentek közeli kísérleténél, de Schönevel nem értették meg egymást, ezt pedig maximálisan kihasználta Moura.

2–2-nél az Ajaxnak voltak nagyobb lehetőségei, Ziyech többször is eldönthette volna egy kis szerencsével, de Fortuna elpártolt a hollandoktól ezen az estén. A Spurs ment előre a harmadik gólért, amely az utolsó támadásnál érkezett meg a 90+6. percben: a brazil légiós akárcsak az első góljánál a bal alsóba postázta a labdát – az Ajax labdarúgói pedig egymás után hullottak a gyepre.

Szívszorító végjátékkal esett ki a BL-szezon legkedvelhetőbb meglepetéscsapata, amely a csoportkörben nem kapott ki a Bayern Münchentől, majd a címvédő Real Madridot és az egyik fő esélyesnek tartott Juventust is búcsúztatta.

Június 1-jén angol házidöntőt rendeznek az Atlético Madrid stadionjában, a Wanda Metrpolitánóban. Ilyenre még csak egyszer volt példa, amióta Bajnokok Ligája a Bajnokok Ligája: 2008-ban a moszkvai Luzsnyikiben a Manchester United büntetőkkel gyűrte le a Chelsea-t.

A végére még egy kis statisztika: a Liverpool és a Tottenham ebben a szezonban kétszer találkozott, mindkét bajnokit a vörösök nyerték 2:1 arányban.

UEFA Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

Ajax–Tottenham Hotspur 2–3 (2–0)
Johan Cruiff ArenA, Amszterdam, 52 641 néző
játékvezető: Felix Brych (német)
gól: De Ligt (5.), Ziyech (35.) / Moura (55., 59., 90+6.)
sárga lap: Dolberg (50.), Ziyech (77.), Onana (90+5.) / Sissoko (16.), Rose (76.)
Döntőbe jutott a Tottenham, több idegenbeli góllal (összesítésben: 3–3)

Ajax: Onana – Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico – Schöne (Veltman 60.), Van de Beek (Magallán 90.), F. de Jong – Ziyech, Tadic, Dolberg (Sinkgraven 67.). Edző: Erik ten Hag.

Tottenham: Lloris – Trippier (Lamela 81.), Alderweireld, Vertonghen, Rose (Davies 82.) – Sissoko, Wanyama (Llorente a szünetben), Alli – Eriksen – Moura, Son. Edző: Mauricio Pochettino.