2019. május 26. vasárnapFülöp, Evelin

A szlovén „hiúzok” szétszedték a magyar válogatottat

Lelátó utolsó frissítés: 21:29 GMT +2, 2019. május 03.

Gólképtelennek bizonyult a magyar válogatott negyedik mérkőzésén a divízió I/A-csoportos jégkorong-világbajnokságon. A vége kiütéses vereség lett, a szlovén csapat mindhárom harmadot behúzva 6–0-ra diadalmaskodott.

A kazah fővárosban zajló vb-n a magyarok két vereség után csütörtökön Litvánia ellen szerezték meg első győzelmüket, míg Szlovénia pont nélkül állt a harmadik fordulót követően.

A két válogatott a felkészülés hajrájában a budapesti Tüskecsarnokban játszott formaellenőrzőt, amelyen 7–4 arányú magyar siker született. Februárban a szlovéniai Bledben rendezett felkészülési meccsen viszont a házigazdák bizonyultak jobbnak három góllal (4–1), és ugyanez a végeredmény született tavaly áprilisban a budapesti vb-n is, szintén a szlovének javára.

A nurszultani összecsapáson a magyaroknál a csapatkapitány Magosi Bálint sérülés, míg a szülinapos Hári János eltiltás miatt nem léphetett jégre.

Az ellenfél vb-keretében három olyan játékost találunk, aki magyar kluboknál légióskodik: Andrej Hebar (Újpesti TE), Ziga Pance (DVTK Jegesmedvék) és Anze Kuralt (Fehérvár AV 19). A szlovének sztárhokisa, az NHL-ben játszó Anze Kopitar ezúttal vállalta a válogatottbeli szereplést, ám a Los Angeles Kings támadója eddig keveset mutatott igazi tudásából a kazahsztáni tornán: az első három meccsen három asszisztott tett be a közösbe.

Majoross Gergely együttese szokásához híven lendületesen kezdett, de a helyzetkihasználás sajnos a dél-koreaiak és a fehéroroszok elleni mérkőzéseket idézte. Mi több, most teljesen gólképtelen volt a nemzeti csapat, amely 25 próbálkozásból egyszer sem tudott betalálni Luka Gracnar kapujába.

A Hiúzoknak becézett Szlovénia Miha Stebih góljával szerzett vezetést a 14. percben, az első harmad 0–1-gyel zárult. A második játékrész elején Jan Drozg duplázott, a szlovének 17-ese előbb emberelőnyben volt eredményes, majd egy kapu előtti kavarodásnál jutatta a kapuba a korongot. A mérkőzés felénél Kuralt góljával már 4–0-ra vezetett Jan Ivo alakulata, Majoross pedig kapust cserélt, Bálizs Bence érkezett Vay Ádám helyett. A harmadik harmadra minden eldőlt, a magyarok a becsületgólt sem tudták begyötörni, Kopitar meglőtte első vb-találatát, végül Hebar értékesített egy csiki-csukit, beállítva a végeredményt.

Ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatottnak már matematikai esélye sincs kiharcolni a feljutást a 16-os elitcsoportba. Sőt, az utolsó fordulóban még az is előfordulhat, hogy a bennmaradásért kell küzdeni a kazahok ellen: a litvánok a szlovénekkel játszanak, és ha a baltiak nyernek, Sofron Istvánéknak mindenképp pontot kell szerezni vasárnap a torna utolsó mérkőzésén.

Divízió I/A-csoportos jégkorong-vb
Nurszultan (Kazahsztán) Barisz Aréna

Negyedik forduló

Magyarország–Szlovénia 0–6 (0:1, 0:3, 0:2)
gól: Miha Stebih (14.), Jan Drozg (21., 24.), Anze Kuralt (31.), Anze Kopitar (55.), Andrej Hebar (59.)

16.30 Kazahsztán–Magyarország

Az állás: 1. Fehéroroszország 3 mérkőzés/ 9 pont (11:5), 2. Kazahsztán 3/9 (10:4), 3. Dél-Korea 3/6 (11:8), 4. Szlovénia 4/3 (12:12), 5. Magyarország 4/3 (6:15), 6. Litvánia 3/0 (5:11)

Nyitókép: jegkorongszovetseg.hu