2019. október 15. keddTeréz

Sepsi OSK: most elmaradt a bravúr, kétgólos vereség Bukarestben

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 10:26 GMT +2, 2019. április 09.

A Sepsi OSK nem tudta megismételni a bravúros téli győzelmét a FCSB ellen, a bukaresti piros-kékek gól nélküli első félidő után Harlem Gnohéré tizenegyesével és Florinel Coman találatával begyűjtötték a pontokat a hétfő esti bajnokin, amelyet a Național Arénában rendeztek.

A Mikulás legutóbb egy különleges ajándékkal készült a Sepsi OSK szurkolóinak, 2018. december 5-én a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat fennállása során először diadalmaskodott a FCSB fölött, végeredmény: 4–2. Ez viszont már történelem, és a csapatok jelenlegi formáját elnézve kisebbfajta csoda kellett volna ahhoz, hogy a piros-fehérek a bukaresti arénában is sikerrel járnak.

Bizonyára már egy döntetlent is győzelemként könyveltek volna el a Sepsinél, az OSK ebben az évben korábbi kilenc mérkőzéséből hatot elveszített, kettőn döntetlent játszott és csak egyszer nyert.

Eugen Neagoe legénysége a rájátszásban mindössze egy pontot szerzett, múlt héten az igencsak tartalékos Viitorullal ikszeltek Tandiáék. Ehhez képest a FCSB kezd formába lendülni az utóbbi időben, Mihai Teja fiait a play-off első fordulójában megviccelte ugyan a kiszámíthatatlan Hagi-csapat, de az Astra pályáján javítottak a bukarestiek, hogy aztán behúzzák a Craiova elleni ötgólos rangadót is.

fotók: FCSB

Az első félidő után egyáltalán nem tűnt reménytelennek a Sepsi OSK pontszerzése. A háromszéki alakulat szervezett védekezéssel, illetve Niczuly Roland védéseinek köszönhetően a szünetben még esélyes volt egy pozitív eredmény kiharcolására.

A vendégek ellentámadásokkal próbálták meglepni a FCSB-t, a 33. percben Tandia ballábas lövését Bălgrădean könnyedén magához ölelte, majd a mali válogatott támadó Florin Ștefan beadásából gólt szerzett, ezt viszont les miatt érvénytelenítette Radu Petrescu játékvezető. Egyébként a másik kapunál is volt egy meg nem adott gól, Hora talált be, miután kézzel blokkolta Jovanovic felszabadítási kísérletét.

A házigazdák az első félidőben elvesztették kapitányukat, Mihai Pintilii a 15. percben lesántikált a pályáról, helyette Moruțan érkezett, de a félidőben őt is lecserélte Teja. Florinel Coman beküldése jó döntésnek bizonyult a FSCB számára, az U21-es válogatott brăilai szélső a második félidő elején kiharcolt egy büntetőt. Coman a tizenhatoson belül Vierában akadt el, a FCSB hetese kétségtelen, hogy dobta magát, az elefántcsontparti  középhátvéd azonban későn húzta vissza a lábát, a tizenegyest igazság szerint meg lehetett adni. Gnohéré állt a labdához, balra nézett, jobbra lőtt, ezzel pedig átverte Niczulyt, aki a Sespi OSK legjobbja volt ezen az estén.

Nyolc perccel a vezetés megszerzése után érkezett a második gól, ezúttal is Viera hibázott, az afrikai csapatkapitány Dennis Man szerelése közben Comanhoz passzolt akaratlanul, Florinel pedig könyörtelenül kihasználta a tévedést. Coman később a kapufát is eltalálta egy ellentámadáson, a Sepsi OSK pedig eredménytelenül kereste a szépítő gólt. A legnagyobb lehetőséget a hosszabbításban hagyta ki Dylan Flores, a Costa Rica-i támadó középpályás pár méterről továbbította egyenesen Bălgrădeanba Karnickij keresztbe lőtt labdáját.

A Sepsi OSK gólképtelen maradt a FCSB vendégeként és harmadik 2–0 arányú vereségét szenvedte el a Național Arénában a piros-kékekkel szemben. A FCSB három pontra közelítette meg a tabella élén álló Kolozsvári CFR-t, amint arról hírt adtunk, Dan Petrescu együttese vasárnap az U Craiova otthonában játszott gól nélküli döntetlent. A következő fordulóban CFR–FCSB csúcsmérkőzést rendeznek Kolozsváron, a rangadó vasárnap (április 14-én) 21 órától kezdődik.

A rájátszás negyedik körének harmadik felsőházi meccsén a Viitorul 4–1-re verte idegenben a 38. perctől emberhátrányban szerepelő Astra Giurgiut. Utóbbi párosítás a Románia Kupa döntőjében is megismétlődhet, ugyanis az elődöntő első két találkozóját követően mindkét csapat továbbjutásra áll, a CFR, illetve a Craiova ellen.

Az alsóházban továbbra is hibátlan a Medgyesi Gaz Metan, Edi Iordănescu gárdája az FC Botoșani ellen növelte négymeccsesre a győzelmi sorozatát. A megyei rivális FC Hermannstadt ezzel szemben még nyeretlen a play-out-ban, a Vasile Miriuță által irányított nagyszebeniek a Poli Iași-tól kaptak ki pitești-i albérletükben. A Dinamo a papírformának megfelelően legyőzte a ligautolsó Concordia Chiajnát, míg az FC Voluntari hosszabbításban fejelt góllal mentett pontot a Dunărea Călărași stadionjában.

Liga 1, rájátszás, 4. forduló

Felsőház

FCSB–Sepsi OSK 2–0 (2–0)
Bukarest, Național Aréna, 4200 néző
játékvezető: Radu Petrescu
gól: Gnohéré (51., 11-esből), Coman (59.)
sárga lap: Pintilii (10.), Hora (77.) / Omar (43.)

FCSB: Cristian Bălgrădean – Romario Benzar, Iulian Cristea, Bogdan Planics, Junior Moraes – Mihai Pintilii (Olimpiu Moruțan 18., Florinel Coman a szünetben), Lucian Filip – Dennis Man, Ioan Hora, Florin Tănase – Harlem Gnohéré (Filipe Teixeira 67.). Edző: Mihai Teja.

Sepsi OSK: Niczuly Roland – Gabriel de Moura, Ousmane Viera, Igor Jovanovic, Abud Omar – Stefan Velev (Fülöp István 64.), Aliakszandr Karnickij – Bryan Nouvier (Joseph Mensah 71.), Dylan Flores, Florin Ștefan (Yasin Hamed 64.) – Ibrahima Tandia. Edző: Eugen Neagoe.

Korábban:

Astra Giurgiu–FC Viitorul 1–4 (1–2)
gól: Denis Alibec (34.) / George Ganea (21., 70.), Roberto Casap (28.), Eric de Oliveira Pereira (60.)

Az alsóházban:

Dinamo Bukarest–Concordia Chiajna 3–2 (1–0)
gól: Atanasziosz Papazoglu (29., 48.), Simon Zenke (56.) / Petre Ivanovici (69.), Taer Bauab (90+3.)

Dunărea Călărași–FC Voluntari 1–1 (0–0)
gól: Daniel Benzar (76.) / Igor Armas (90+4.)
kiállítva: Cristian Sîrghi (88., Călărași)

FC Hermannstadt–Poli Iași 0–1 (0–0)
gól: Joao Teixeira (56., 11-esből)

Medgyesi Gaz Metan–FC Botoșani 2–0 (1–0)
gól: Ionuț Larie (13.), Darius Olaru (90+4.)

7. Medgyes 4 4 0 0 8:2 28 GyGyGyGy