2019. június 24. hétfõIván

Astra Giurgiu, az új Dudelange

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 12:52 GMT +2, 2019. április 05.

A Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a fájó emlékű Dudelange elleni Európa Liga-selejtező óta nem kapott egy meccsen három gólt, főleg nem hazai pályán. Az Astra Giurgiu szerdán 3–1-re nyert a Fellegváron és közel került a Román Kupa döntőjéhez.

Dan Petrescu felforgatta a kezdőcsapatot a hétvégi bajnokit követően, szombat este szintén az Astra Giurgiut fogadták a vasutasok, akik 1–0-s győzelemmel tettek újabb lépést a bajnoki címvédés felé. A vendégek edzője, Costel Enache csak egy-két poszton módosított, a gyurgyevóiak sokkal komolyabban vették a kupameccset, a CFR-nél úgy tűnik, kizárólag a bajnokságra fókuszálnak a szezon utolsó részében.

Az Astra már a negyedik percben vezetést szerzett a szerdai mérkőzésen, Peteleu adta el a labdát, Valentin Gheorghe pedig könnyedén elhúzott Lang Ádám mellett és ballal átemelte a Real Madridnál is megfordult Jesús Fernándezt.

A hazaiak Bud fejesgóljával viszonylag gyorsan egyenlítettek, a nagybányai csatár visszatérése óta először volt eredményes, Peteleu beadását helyezte a Benfica-nevelés Miguel Santos kapujába. 1–1-es állásnál Moutinho hagyott ki egy óriási lehetőséget, a CFR középpályása egy védelmi hiba után 18 méterről nem tudott betalálni az üres kapuba…

A félidőig aztán visszavette a vezetést az Astra, a 35. percben egy ellentámadást vittek végig Alibecék: a dobrudzsai csatárt Lang támadta le az ellenfél térfelén, de a magyar válogatott hátvéd nem járt sikerrel, Alibec indításával pedig meglógott Radunovic, a montenegrói balhátvéd Julien Begue-hez passzolt, utóbbi pedig kapásból a jobb alsóba helyezte a labdát. Lang nem ért vissza időben, de amúgy a teljes CFR-védelem asszisztált a gólhoz.

A második félidő elején a Duna-parti csapat kis szerencsével növelte előnyét: Alibec szabadrúgása a kapufáról éppen Mihai Buteanhoz pattant, a hátvéd pedig a hálóba térdelte a visszapattanót. Butean amúgy kolozsvári születésű, a CFR városi riválisánál, az Universitatea csapatánál pallérozódott.

Félórával a vége előtt Dan Petrescu kettős cserével próbálta felrázni a társaságot, Mate Malest Omrani, Ioniță-t pedig Deac váltotta. A mérkőzés utolsó részében a kolozsváriak valamivel összeszedettebben játszottak, de csak kapufáig jutottak Moutinho révén.

A visszavágót az április 23–25. közötti időszakban rendezik Giurgiuban, a párharc viszont már lefutottnak tűnik.

A Kolozsvári CFR vasárnap az U Craiova pályáján játszik kiemelt fontosságú rangadót, a kupameccs után Dan Petrescu – aki hazai pályán első vereségét szenvedte el a CFR vezetőedzőjeként – azt nyilatkozta, számukra két végkimenetel, a győzelem és a döntetlen is kedvező lesz Krajován.

A kupában címvédő olténiai csapat csütörtökön 20 órától a legutóbb Sepsiszentgyörgyön remiző FC Viitorullal mérkőzik meg a Ion Oblemenco Stadionban.

A Román Labdarúgó Szövetség végrehajtó bizottsága korábban úgy határozott, a május 25-ére kiírt döntőt a ploeiști-i Ilie Oană Stadionban rendezik. A kupa győztese az Európa Liga második selejtezőkörébe szerez indulási jogot.