2019. április 20. szombatTivadar

Vége az Erste Ligának, bajnok az FTC

Lelátó utolsó frissítés: 14:00 GMT +2, 2019. április 03.

Az FTC-Telekom először nyerte meg a jégkorong Erste Ligát, miután a Csíkszeredai Sportklub csapatát a döntő ötödik mérkőzésén 5–2-re, összesítésben pedig 4–1-re győzte le.

A Sportklub svéd kapusa, a negyedik összecsapáson potyagólokat kapó Joakim Lundström nélkül utazott Budapestre, ugyanakkor Részegh Tamás sem tartott a többiekkel Magyarországra. A zöld-fehérek egy győzelemre álltak a döntő lezárásától, a vendégeknek innen kisebbfajta csodára volt szükségük a párharc megfordításához.

A csíki hokisok már a legelején elvették a Fradi pályaelőnyét, de az alap- és középszakasz-győztes fővárosi alakulat a második meccsen egyenlített a Pesterzsébeti Jégcsarnokban, majd Csíkszeredában az egyaránt kiélezett harmadik és negyedik mérkőzést is behúzta, így az ötödik találkozót már kupával az asztalon játszották.

A székely csapatnál Onodi Ottó váltotta a kapuban Lundströmöt, az első sorba pedig visszakerült Mihail Anyiszin. A kék-fehérek jól álltak bele a meccsbe, az első harmadban kétszer annyi lövést engedtek el, mint a fradisok (14:7), és gólt is szereztek: a tizedik percben Vitalij Sulakov bombázta a hálóba a korongot emberelőnyös szituációban. A játék képe alapján húsz perc után megérdemelten vezetett Vaclav Novák és Hozó Levente együttese.

fotó: FTC Jégkorong - Facebook

A második harmad első felében is a vendégek domináltak, Antal Zsombor és Anyiszin is közel állt az előny növeléséhez, miközben a Ferencváros játéka nem akart összeállni, Nagy Gergőék nagyon görcsösnek tűntek. Aztán egy csapásra minden megváltozott, Papp Szabolcsot kiállították a bírók, s ahogy lejárt a csapatkapitány büntetése Karmeniemi egyenlített. Gyorsan jött a második hazai gól, amelyet Farkas Lőrinc jegyzett. A második szünet előtt még Tóth Adrián is betalált, Pavuk Attila passzából, öt a négy ellen.

A harmadik játékrész így 3–1-es állásról folytatódott, a 42. percben Nagy Gergő növelte tovább a különbséget. Már ekkor eldőlni látszott a döntő, majd Tóth Gergő góljával már 5–1-re vezetett a Fradi, ennél a gólnál Arany Gergely, azaz a kapus adta az asszisztot...

Ezt követően még Krasznoszlobodcev juttatott a kapuba egy Aranyról lepattanó korongot, majd egy kiállítás után a Sportklub kapusát is lehozva, hat a négy ellen próbált még közelebb férkőzni. Nem sikerült, az FTC-Telekom először lett a regionális, nemzetközi liga bajnoka.

Az már korábban, az Újpesti TE elődöntős búcsújával eldőlt, hogy a Ferencvárosi TC szerezte meg a magyar bajnoki címet, 1997 óta először.

A Csíkszeredai Sportklub játékosai a tavalyi harmadik hely után ezúttal ezüstérmesek lettek az Erste Ligában, de a szezon itt még nem ér véget a kék-fehérek számára, a román bajnokságban ugyanis csak most jön a rájátszás. A Sportklubnak két meccset be kell pótolnia az alapszakaszból, mindkettőt a Galaci Dunărea ellen, ezek eredményeitől függ, hogy a címvédő a jelenleg első Brassói Coronával, vagy Galaccal csatázik-e az elődöntőben. A bajnoki címért még a Gyergyói HK is versenyben van, a piros-fehérek negyedik helyen zárták az alapszakaszt.

Jégkorong Erste Liga, döntő, 5. mérkőzés

FTC-Telekom–Csíkszeredai Sportklub 5–2 (0:1, 3:0, 2:1)
gól: Lauri Karmeniemi (34.), Farkas Lőrinc (34.), Tóth Adrián (37., emberelőny), Nagy Gergő (42.), Tóth Gergő (47.) / Vitalij Sulakov (10., emberelőny), Vagyim Krasznoszlobodcev (56.)
kapura lövések: 33:36 (7:14, 9:11, 17:11)
kiállítások: 12, ill. 12 perc