2019. június 26. szerdaJános

Könnyes búcsút vett Simona Halep az Indian Wells-i tornától

Lelátó utolsó frissítés: 19:04 GMT +2, 2019. március 13.

A világranglistán jelenleg 61. Marketa Vondrousova állította meg Simona Halepet az Indian Wells-i tenisztorna negyedik fordulójában. A 19 éves, balkezes cseh lány három szettben, 6:2, 3:6, 6:2-re nyert az 1 óra 40 percet tartó keddi mérkőzésen. Halep nehezen viselte a vereséget, elárulta, hogy az öltözőben elsírta magát.

Simona Halep a többi 31 kiemelthez hasonlóan erőnyerő volt az első fordulóban, vagyis automatikusan bejutott a legjobb 64 versenyző közé. Első ellenfelét, a cseh Barbora Strycovát 6:2, 6:4 arányban győzte le, majd az ukrán Katerina Kozlovával szemben sem veszített szettet, 7:6 (7:3), 7:5-ös sikerrel jutott be a kaliforniai viadal nyolcaddöntőjébe.

A konstancai teniszező nagy esélyesként várta a Marketa Vondrousova elleni mérkőzést, ám a fiatal cseh lány félóra alatt kiharcolta a szettelőnyt. Halep a második felvonásban megtalálta a ritmusát és kiegyenlített, s bár a harmadik játszmát brékkel kezdte, Vondrousova ezt követően öt játékot húzott be egymás után. Halep 5–1-nél hiába vette el újra Vondrousova adogatását, innen már nem tudott visszakapaszkodni. A cseh tini pályafutása során először diadalmaskodott top tízes játékos ellen.

A mérkőzés győztese nemrég a döntőig menetelt a Hungarian Ladies Openen, a budapesti fináléban viszont egy kiváló kezdés után kikapott a belga címvédő Alison Van Uytvancktól. Korábban a svájci Bielben, 2017 áprilisában nyert először WTA-torna döntőjében, ekkor mindössze 17 éves volt és a selejtezőből indult.

A mostani vereség a világranglista-második Simona Halepet érzékenyen érintette, a meccs utáni sajtóértekezleten a román játékos elárulta, az öltözőben eltörött nála a mécses:

„Nagyon csalódott és dühös vagyok. Hosszú idő után először fordult elő velem, hogy sírnom kell egy vesztes meccs után. Minden tornán igyekszem a maximumot nyújtani, ezért szenvedek egy-egy vereség miatt. Azt éreztem, sírnom kell, hogy kiadjam a feszültséget. Úgy vélem, igazából ez egy jó dolog, hogy minden vereség után szenvedek. Ezen a meccsen későre találtam meg a játékom ritmusát, ennek ellenére úgy éreztem, nyerhetek. Sokat hibáztam, az ellenfelem pedig sok pillanatban uralta a játékot. Azt hiszem, túl defenzív stílusban játszottam, ami sok szaladással jár” – nyilatkozta Halep.

A román származású, de Kanadát képviselő Bianca Andreescunak sikerült bejutnia a negyeddöntőbe, miután 7:5, 6:2-re felülmúlta a kínai Vang Csiangot. Andreescu az elődöntőbe kerülésért a kétszeres Grand Slam-bajnok Garbine Muguruzával játszik. A 32 kiemelt közül Muguruza mellett már csak Karolina Pliskova, Elina Szvitolina, Angelique Kerber, valamint a negyedik körben a világelső Oszaka Naomit búcsúztató Belinda Bencic van versenyben.

A kemény pályás Indian Wells-i eseményt – hivatalos nevén BNP Paribas Open – a négy Grand Slam, illetve az év végi világbajnokság után a legfontosabb tornák között tartják számon. Az összdíjazás a női és a férfi bajnokság esetében is meghaladja a kilencmillió dollárt.