2019. február 18. hétfõBernadett

Négy kapott gól – felsült a Sepsi OSK a ligautolsó pályáján

Lelátó utolsó frissítés: 20:42 GMT +2, 2019. február 03.

A Sepsi OSK nagy meglepetésre egyetlen pontot sem tudott szerezni vasárnap a sereghajtó FC Voluntari elleni idegenbeli mérkőzésen. A sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat 4–2-es vereséget könyvelt el az alapszakasz 22. fordulójához tartozó bajnokin.

A Voluntari-t irányító Cristiano Bergodi századik meccsén a Liga 1-ben a hazai csapat két gólt is pontrúgásból ért el. A vendégekre nem lehetett ráismerni, a Sepsi OSK legutóbb 2017 őszén kapott négy gólt az élvonalban, akkor a FCSB ütötte ki piros-fehéreket a brassói albérletben (0–4).

Az FCV a 14. percben került előnybe, Ricardinho elképesztő kiflit rúgott, a portugál hátvéd ballábas kapáslövésénél Niczuly Rolandnak esélye sem volt védeni.

A Sepsi viszonylag hamar válaszolt, a középhátvéd Igor Jovanovic indította Birahima Tandiát, aki két védő között a hálóba bombázott.

Sokáig azonban nem tartott ki az egyenlő állás, a 36. percben Ionuț Balaur egy szögletrúgás után tüzelt egyből kapura. A gól nem volt egyértelmű, az OSK játékosai viszont nem reklamáltak, mivel ha nincs gól, a játékvezető tizenegyest és akár kiállítást is ítélhetett volna, a gólvonalon álló Gabriel de Moura ugyanis kézzel próbálta megállítani a labdát.

Eugen Neagoe legénysége az aktuális bajnoki idényben először kapott két gólt az első félidőben, szokatlan szituációval néztek tehát szembe a felsőházi rájátszára pályázó háromszékiek.

A második játékrész elején Tandia szabadrúgásból beadott labdái okoztak zavart a Voluntari tizenhatosában, de az újabb egyenlítés elmaradt. Helyette érkezett a harmadik hazai gól, Ion Gheorghe szabadrúgásánál fegyelmezetlenül védekezett a vendégalakulat, ezt pedig a hosszú saroknál érkező Richard Gadze használta ki.

A 78. percben egy ellentámadáson Alexandru Tudorie forgatta meg a kést a piros-fehérekben, a korábbi Steaua-csatár kontragóljával már 4–1 állt az eredményjelzőn.

A rendes játékidő legvégén a csereként beállt Yasin Hamed szépített, Tandia pedig kipipálta ötödik asszisztját, de sem a mali-francia légiósnak, sem a társaknak nem volt okuk örülni. A Sepsi OSK súlyos, egyáltalán nem várt vereséget szenvedett idei első tétmeccsén.

Eugen Neagoe a meccset értékelve úgy fogalmazott, szégyelli magát csapata teljesítményért, csúfos vereséget szenvedtek és ez nem az a csapat, amelyet az elmúlt év végén láthattunk.

A Sepsi OSK a 23. fordulóban a bukaresti Dinamót látja vendégül feburár 9-én (szombaton) 20 órától.

Liga 1, alapszakasz, 22. forduló

Vasárnapi játéknap

FC Voluntari–Sepsi OSK 4–2 (2–1)
gól: Ricardinho (14.), Balaur (36.), Gadze (62.), Tudorie (78.), ill. Tandia (24.), Hamed (90.)

FCV: Vâtcă – Krasniqi, Russo, Balaur, Ricardinho – G. Deac, Căpățână, Răuță, Gheorghe – Gadze, Tudorie (Bălan 86.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi.

Sepsi: Niczuly – Gabriel Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Velev, Rus (Szimonovszki a szünetben), Drăghici (Hamed 63.), Vașvari, Ștefan (Carnat 70.) – Tandia. Vezetőedző: Eugen Neagoe.