2019. október 15. keddTeréz

A Gyergyói HK nem járt sikerrel Brassóban

szerk. utolsó frissítés: 10:26 GMT +2, 2019. január 15.

Dupla fontosságú, az Erste Ligába és a román jégkorong-bajnokságba is beleszámító mérkőzést veszített el hétfőn a Gyergyói Hoki Klub, amely a Brassói Corona otthonában kapott ki 5–2-re. A Csíkszeredai Sportklub hozta a kötelezőt Bécsben, a Vasas pedig szétlövéses győzelmet aratott a Fehérvári Titánok fölött.

A brassói csapat teljesen már arcát mutatta hétfőn, mint egy nappal korábban az FTC-Telekom ellen, amikor is Greg Lindqvist tanítványai súlyos, 8–1 arányú vereséget könyveltek el hazai jégen. A Gyergyói HK ezzel szemben győztes meccs után érkezett Brassóba, Mikael Tisell legénysége ötöt vágott a DEAC-nak, s a debreceniek csak egy góllal tudtak felelni.

A svéd vezetőedzők csatájából Lindqvist jött ki jobban, a Brassói Corona játékosai besöpörték a hat pontot. A házigazdák Bors Huba emberelőnyös góljával szerezték meg a vezetést az első harmad végén. Dmitrij Pesztunov öt a négy ellen egyenlíteni tudott a 25. percben, de a középső felvonás második felében a brassóiak háromszor is bevették Ruczuj Gellért kapuját. Oscar Steen, a GyHK svéd légiósa 4–2-re szépített a záró játékrészben, a végeredményt Zsók Levente állította be.

Sikerével a Brassó visszafoglalta a harmadik helyet az Erste Ligában, míg a Gyergyói HK jelenleg hetedik a 11 csapatos bajnokságban.

A Csíkszeredai Sportklub bécsi mérkőzéssel zárta az utolsó túráját az alapszakaszban. Az újpesti csatavesztés után Becze Tihamérék gyorsan rendezték a sorokat. A kék-fehérek esélyt sem adtak a pontszerzésre a Vienna Capitals farmcsapatának. Húszpercnyi játék után már négygólos előnyt birtokolt a Sportklub, és két emberelőnyös góllal a különbség tovább dagadt a második harmadban. Ezt követően visszavett a tempóból a vendégalakulat, a meccs második felében a bécsi fiatalok is betaláltak kétszer.

A második helyen álló székelyföldi csapat négy pontra közelítette meg a ligaelső FTC-t, amely bár egy meccsel többet játszott, favoritnak számít az alapszakasz-elsőségért folytatott versenyben. A Fradi csütörtökön a Vasas Jégcentrumba hivatalos, majd pénteken a Pesterzsébeti Jégcsarnokban a Gyergyói HK elleni meccsel zárja az alapszakaszt. A Sportklub pénteken a Hokiklub Budapestet, vasárnap a Vienna Capitals II-t fogadja, zárásként pedig Brassóba látogat hétfőn.

A legutóbbi játéknapon még rendeztek egy összecsapást, a Vasas gólszegény meccsen, büntetőpárbajjal győzte le a Fehérvári Titánok gárdáját. A székesfehérváriak a kanadai Mark Bennett találatával sokáig vezettek, a házigazdák lehozták a kapusukat és 15 másodperccel a vége előtt egyenlítettek Fejes Nándor góljával. A hosszabbításban változatlan maradt az állás, a szétlövésben pedig a Vasas volt kicsivel jobb.

Időközben elkészült a középszakasz menetrendje, amely elérhető a liga honlapján. A felsőházi küzdelmekben az első öt, az alsóházban a többi hat csapat lesz érdekelt.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Hétfői eredmények

Brassói Corona–Gyergyói HK 5–2 (1:0, 3:1, 1:1)
gól: Bors Huba (17., emberelőny), Mikael Lidhammar (34.), Péter Balázs (35.), Molnár Zsombor (39.), Zsók Levente (51.) / Dmitrij Pesztunov (25., emberelőny), Oscar Steen (49.)
kapura lövések: 51–33
kiállítások: 10, ill. 8 perc

EV Vienna Capitals II–Csíkszeredai Sportklub 2–6 (0:4, 1:2, 1:0)
gól: Timo Hiltunen (37.), Santeri Saari (57.) / Fodor Csanád (5.), Gecse Hugó (9., emberhátrány), Sándor Zoltán (12., 16.), Becze Tihamér (28., kettős emberelőny), Horváth László (29., emberelőny)
kapura lövések: 40–32
kiállítások: 24, ill. 20 perc

Schiller-Vasas HC–Fehérvári Titánok 2–1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) – szétlövéssel
gól: Fejes Nándor (60., emberelőny), Bödök Bence (GWG) / Mark Bennett (31., emberhátrány)
kapura lövések: 31–34
kiállítások: 4, ill. 8 perc

A bajnokság állása 1. FTC 88 pont (38 meccs), 2. Sportklub 84 (37), 3. Brassó 75 (37) , 4. UTE 72 (38), 5. DEAC 71 (38), 6. Titánok 53 (38), 7. Gyergyói HK 53 (37), 8. DAB 52 (37), 9. Capitals II 33 (38), 10. Vasas 21 (38), 11. HK Budapest 19 (38).