2019. április 20. szombatTivadar

Liuék taroltak a rövidpályás gyorskorcsolya Eb-n

MTI / Lelátó utolsó frissítés: 13:49 GMT +2, 2019. január 13.

Testvériesen megosztoztak a Liu-fivérek a hollandiai Dordrechtben zajló rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság szombati, férfi döntőinek arany- és ezüstérmein: 1500 méteren Liu Shaolin Sándor diadalmaskodott és Liu Shaoang lett a második, 500 méteren pedig fordított sorrendben érkeztek célba a váltóval olimpiai bajnok magyar sportolók.

A testvérpár tökéletesen összedolgozott a siker érdekében, 1500-on a 23 éves Liu Shaolin Sándor pályafutása második Eb-arányának örülhetett a 2017-es, torinói kontinensviadalon 1000 méteren aratott győzelmét követően. A közvetlenül mögötte célba érkező 20 esztendős öccse hatodszor állhat dobogóra Eb-n: ez volt az ötödik ezüstje egy bronz mellett.

Aztán rövidesen Shaoang is megnyerte pályafutása első Európa-bajnoki címét, a sprinttávon már ő bizonyult a leggyorsabbnak, míg a bátyja az ezüstöt kaparintotta meg.

„Így terveztük, nagyon jó, hogy meg is valósítottuk. Teljes mértékben elégedett vagyok a szombati szereplésemmel, annál pedig nincs jobb érzés, hogy mindketten ott állhatunk a dobogón Shaolinnal, ráadásul egymás mellett” – nyilatkozta az ötszázas finálét követően Shaoang.

„Lenyűgöző volt, ahogy abszolválták a mai napot” – jelentette ki Bánhidi Ákos csapatmenedzser. –Azt szoktam mondani, hogy ez short track, amiben minden borulhat. De vannak olyan versenyzők, akik tudják érvényesíteni a dominanciájukat, ezt láthattuk ma. Az egyikük tálcán kínálta az aranyat a másiknak, miközben megvédte a maga ezüstjét, majd ugyanezt láthattuk fordítva.” A sportvezető szerint, amit Liuék bemutattak, az egyenesen mestermunka volt.

A második arannyal biztossá vált, hogy ez lesz minden idők legjobb magyar Eb-szereplése, az eddigi csúcsot a torinói viadal jelentette egy arany- és öt ezüstéremmel, míg Dordrechtben már két-két arany és ezüst a termés.

A nőknél Jászapáti Petra 1500 méteren nyolcadik, míg 500-on a hatodik helyen zárt. Bácskai Sára Luca 14., és 15., míg Somogyi Barbara 29., és 33., helyezést ért el. A magyarok a váltókban is érdekeltek voltak, az olimpiai bajnok férfi, illetve a női csapat is döntőbe jutott.

Vasárnap 13.25-től az 1000 méterrel, a stafétákkal és az egyéni szuperdöntővel zárul az Eb.