2019. január 23. szerdaZelma, Rajmund

Erste Liga: büntetőpárbaj itt is, ott is

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 16:44 GMT +2, 2019. január 09.

Mindkét keddi mérkőzés túlórázással, illetve büntetőkkel dőlt el a jégkorong Erste Ligában. Gyergyószentmiklóson a Sportklub, Székesfehérváron a DEAC gyűjtötte be a plusz pontot.

Izgalmas csatát hozott a székely hokirangadó, amelynek végeredményét az Erste Ligában és a román bajnokságban is figyelembe vették. A házigazda Gyergyói HK a 18/19-es idényben öt próbálkozásból csak egyszer tudta legyőzni a Csíkszeredai Sportklubot, a piros-fehérek október 8-án 4:3 nyertek idegenben, Makszim Vesutkin hosszabbításban szerzett góljával.

A Hargita megyei hokicsapatok szezonbeli hatodik egymás ellelni összecsapását a GyHK kezdte jobban, Benedek Roland az első harmad felénél meglepte egy lövéssel a vendégek kapuját őrző Onodi Ottót, ezzel lett 1–0. A Sportklub viszont fordítani tudott a második harmadban, Andrej Taratuhin duplázott. A Gyergyó Vlagyiszlav Karpusz emberelőnyös góljával egyenlített a 47. percben, de nem sokkal később Papp Szabolcs védhetetlen bombájával újra a csíkiak vezettek. Egy-két másodperc volt csak hátra a harmadik felvonásból, amikor Pavel Vorobjev 3–3 módosította az állást.

A drámai egyenlítést követően a hosszabbításban nem született aranygól, következett tehát a szétlövés. A büntetőknél csak a légiósok voltak eredményesek, a Sportklubtól Radim Valchar és Vjacseszlav Belov, a Gyergyói HK-tól pedig csak az NHL-t Vorobjev. Ez azt jelenti, hogy a kék-fehérek vitték el a két pontot, és az Erste Ligában már csak négy egység a hátrányuk a két meccsel többet játszó éllovas FTC mögött. A GyHK a Dunaújvárosi Acélbikákat megelőzve  feljött ugyan a hatodik helyre, de az ötödik UTE 17 pontra van a gyergyói csapattól.

A keddi játéknap másik mérkőzésének szintén 3–4 lett a vége, és Székesfehérváron is büntetőlövésekkel zárult a Fehérvári Titánok–DEAC összecsapás. A debreceniek a rendes játékidőben végig szaladtak az eredmény után, a rávezetésekben viszont egyértelműen ők voltak a jobbak: Erdei Zoltán, Hári Norbert és Andrej Markov is becsapta Gyenes Dávidot, míg a másik kapunál Hetényi Zoltán mindent hárított. Hetényi egyébként 48 védett lövést tett hozzá a győzelemhez a rendes játékidőben és az ötperces hosszabbítás során.

A ligaharmadik DEAC pillanatnyilag két ponttal jobb a Brassónál, ám a hajdúságiak két meccsel többet is játszottak. David Musial legénysége pénteken Brassóba látogat, vasárnap pedig a Gyergyói HK vendége lesz. A Fehérvári Titánok jelenleg nyolcadikok a tabellán és ennél gyengébb pozícióban nem zárhatják az alapszakaszt.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Keddi eredmények

Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 3–4 (1:0, 0:2, 2:1, 0:0, 0:1) – szétlövéssel
gól: Benedek Roland (11.), Vlagyiszlav Karpusz (47., emberelőny), Pavel Vorobjev (60.) / Andrej Taratuhin (21., 33.), Papp Szabolcs (49.), Vjacseszlav Belov (GWG)
kapura lövések: 44–55
kiállítások: 10, ill. 14 perc

Fehérvári Titánok–DEAC 3–4 (1:0, 2:1, 0:2, 0:0, 0:1) – szétlövéssel
gól: Sárpátki Tamás (13.), Kiss Roland (27.), Császár Hunor (31.), Erdei Zoltán (GWG) / Németh Attila (22., 49., emberelőny), Jakub Izacky (45.)

19.30 Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub

A bajnokság állása 1. FTC 82 pont (36 meccs), 2. Sportklub 78 (34), 3. DEAC 71 (36), 4. Brassó 69 (34) 5. UTE 67 (36), 6. GyHK 50 (34), 7. DAB 49 (36), 8. Titánok 47 (35), 9. Capitals II 33 (36), 10. Vasas 18 (35), 11. HK Budapest 18 (36).