2019. június 24. hétfõIván

La Liga: egy tízes választja el a Barcát és a Realt

Lelátó utolsó frissítés: 16:24 GMT +2, 2019. január 08.

A katalánok öt egymást követő győzelemnél tartanak, míg a királyi gárda két forduló után nyeretlen 2019-ben.

Hétfőn este az utolsó mérkőzést is lejátszották az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójából, a szezon első felében szenvedő Athletic Bilbao 2:1-re legyőzte az idény eddigi részében szintén hullámzóan teljesítő Celta Vigót. A galiciai városban Inaki Williams vezetésével diadalmaskodó baszkok elmozdultak a kiesőzónából és két pontra megközelítették a Celtát, amely csak 14. a tabellán.

Vasárnap az éllovas FC Barcelona sorozatban ötödik sikerét érte el a bajnokságban, Messiéknek viszont nem volt könnyű dolguk a Getafe pályáján, az élmezőnyhöz közel álló kékek nehezen adták a pontokat.

A decemberben klub-világbajnoki címet szerző Real Madrid még nyeretlen idén, a Villarreallal játszott idegenbeli döntetlen után (2–2) a Real Sociedad tréfálta meg Santiago Solari alakulatát. A Bernabeuban korai büntetővel kerültek előnybe a vendégek, majd a második félidőben Lucas Vázquez kapott második sárga/piros lapot. A Sociedad megúszott egy tizenegyest Vinícius Júnior buktatásánál, a végjátékban pedig a cserejátékos Ruben Pardo fejesével eldőlt a meccs. Solari Toni Kroos-t is elvesztette, a német középpályás lesérült.

A forduló rangadóján a harmadik helyezett Sevilla FC a második Atlético Madridot fogadta. A csúcsmeccsen két gól született, az első félidő végén Ben Yedder találtára Griezmann válaszolt egy remek szabadrúgással, a vége 1–1 lett.

A Deportivo Alavés otthon tartotta a három pontot a Valenciával szemben, ami a két csapat szezonbeli formáját tekintve egyáltalán nem meglepő, míg a Villarreal remizett az Eibarral és lecsúszott a piros zónába. Az első hatból a Real Madrid mellett még a Betis kapott ki, mégpedig a Huesca vendégeként.