2019. április 20. szombatTivadar

A Sepsi-SIC ezúttal 42 ponttal nyert Kolozsváron

Lelátó utolsó frissítés: 16:27 GMT +2, 2019. január 06.

Megsemmisítő vereséget mért a Kolozsvári Universitatea csapatára a Sepsi-SIC. A női kosárlabda nemzeti liga címvédője 96:54 arányban diadalmaskodott a Horia Demian Sportcsarnokban rendezett szombati mérkőzésen.

A bajnokságban veretlen sepsiszentgyörgyi zöld-fehéreknek ebben a szezonban már volt néhány 20 pont fölötti sikerük, de a mostani a legkategorikusabb győzelmük a 18/19-es idényben. A két csapat decemberben a Sepsi Arénában is megmérkőzött, akkor a kolozsváriak vállalhatóbb vereséget szenvedtek, „csak” 22 ponttal, 77:56-ra kaptak ki. A címvédő október végén is Kolozsvárra látogatott, annak a mérkőzésnek 65:97 lett a végeredménye.

A Sepsi-SIC és a Kolozsvári U 2017 tavaszán még bajnoki döntőt játszott a bajnokságban, de miközben a háromszékiek továbbra is komoly játékerőt képviselnek, addig az U 1/11-es győzelmi-vereség mutatóval az utolsó helyen szerénykedik a liga felsőházában, a piros csoportban.

A székelyföldi együttes szombaton este sorozatban a 12. Mérkőzését húzta be a nemzeti ligában. Zoran Mikes lányai végig vezettek, már a nagyszünetre 20 pontos előnyt alakítottak ki, és a különbség a harmadik negyedben tovább nőtt. Másfél perccel a vége előtt a Sepsi-SIC előnye félszáz pont volt, ebből még lefaragtak keveset a hazaiak, de a végeredmény így gyalázatos számukra.

A vendégek leghatékonyabb játékosa Kristina Higgins volt 23 ponttal és 15 lepattanóval, ugyanakkor Angelika Slamova, Marina Solopova és Ioana Ghizilă is tíz fölött dobott. Az U-nál Rishonda Napier 12, Irina Părău 11 egységgel zárt.

Szombaton további három mérkőzést rendeztek a női kosárlabda-bajnokságban: a tabellán második Szatmárnémeti VSK saját közönsége előtt legyőzte a Brassói Olimpiát, akárcsak az alsóházban (sárga csoport) érdekelt Nagyváradi VSK a CSM Alexandriát, míg a CSM Târgoviște idegenben, a konstancai sportcsarnokban gyűjtötte be a két pontot.

Női kosárlabda nemzeti liga, az alapszakasz második fele

Szombati eredmények

Kolozsvári Universitatea–Sepsi-SIC 54–96 (11:27, 13:17, 16:25, 14:27)

Szatmárnémeti VSK–Brassói Olimpia 90–79 (29:22, 21:28, 25:22, 15:17)

Nagyváradi VSK–CSM Alexandria 65–54 (25:10, 16:16, 18:17, 6:11)

Phoenix Constanța–CSM Târgoviște 43–58 (6:17, 8:11, 21:15, 8:15)

A bajnokság állása

Felsőház (piros csoport): 1. Sepsi-SIC 12/0, 22 pont; 2. Szatmárnémeti VSK 9/4, 22; 3. CSM Târgoviște 7/6, 20; 4. Brassói Olimpia 6/7, 19; 5. Aradi ICIM 4/8, 16; 6. Phoenix Konstanca 11/4, 14; 7. Kolozsvári U 1/11, 13.

A Sepsi-SIC-től korábban két pontot levont a Román Kosárlabda Szövetség, amiért a címvédő nem küldött játékosokat legalább négy tornára a 3x3-as bajnokságban. A konstancai csapat az alsóház legjobbjaként csatlakozott az élmezőnyhöz, a versenyszabályzat szerint a Phoenix pontjait megfelezték.

Alsóház (sárga csoport): 1. Nagyváradi VSK 11/3, 24; 2. Rapid Bukarest 8/5, 21; 3. Marosvásárhelyi VSK 8/5, 21; 4. Kézdivásárhelyi SE 4/9, 17; 5. CSM Alexandria 2/12, 16; 6. Agronomia Bukarest 2/11, 15.

Az április 6-án rajtoló rájátszásban a piros csoport mind a hét csapat, illetve a sárga csoport legjobbja fog szerepelni.