2019. április 20. szombatTivadar

Erste Liga: hét ponttal gazdagodtak az erdélyi csapatok

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 18:03 GMT +2, 2019. január 05.

A Csíkszeredai Sportklub a rendes játékidőben, a Brassói Corona a hosszabbításban, míg a Gyergyói HK szétlövéssel tudott nyerni a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki fordulójában.

Az erdélyi csapatok legutóbb december 9-én játszottak a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban, de az utóbbi hetekben sem pihentek, mivel a román pontvadászat mellett a Románia Kupában szerepeltek. A csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán rendezett versenysorozatban a házigazdák otthon tartották a trófeát, miután a döntőben 5–2 arányban jobbnak bizonyultak a brassói gárdánál. A kék-fehérek ezzel megvédték a 2017 decemberében szerzett címüket.

A Sportklub hokisai idei első tétmeccsükön is jól játszottak, ezúttal az UTE-t küzdötték le hazai jégen. A székely csapat már a mérkőzés elején elvesztette egyik legjobbját Becze Tihamér személyében, a ponterős csatár Peter Hubát ütközte le – a szlovák hátvédet agyrázkódással szállították kórházba, Becze pedig 5+20 perces végleges fegyelmi büntetést kapott.

Kevéssel a Sportklub 20-asának öltözőbe vonulása után Részegh Tamás szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, méghozzá emberhátrányos góllal. Ezt Radim Valchar a 18. percben egy előnyös találattal fejelte meg, így az első harmad után 2:0 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben csíki oldalon több emberelőny is kihasználatlanul maradt, aztán Farkas Tamás és Rokaly Szilárd hozta össze a harmadik Sportklub-gólt. Erre az újpestiek kanadai támadója, Taylor Stefishen gyorsan válaszolt, de az utolsó felvonás során a vendégek nem tudtak közelebb kerülni, végül Rokaly Norbert zárta le a meccset, az üres kapuba juttatva a korongot.

Gyergyószentmiklóson a helyi alakulat a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadta. Gól nélküli első harmadot követően a második húsz perc elején a csapatkapitány Góga Attila törte meg a jeget emberelőnyben. A 37 éves hátvéd két perccel később újabb öt a négy elleni szituációt használt ki, megduplázva góljai számát és a Gyergyói Hoki Klub előnyét. Nem sokkal később Csergő Hunor is bevette az újvárosiak frissen igazolt ukrán válogatott hálóőrének, Eduard Zaharcsenko kapuját, ezzel lett 3–0.

A DAB az orosz-finn Artem Iossafov révén szépített még a második szünet előtt, majd Németh Péter góljaival az utolsó harmadban az egyenlítés is összejött az Acélbikáknak. Az ötperces hosszabbítás során nem született újabb gól, így szétlövéssel dőlt el a mérkőzés. A rávezetésnél a gyergyóiaktól Pavel Vorobjev és Csergő Hunor volt eredményes, míg a vendégektől csak Martin Saluga, így a GyHK gyűjtötte be a két pontot, a DAB-nak pedig egy jutott. Amúgy ezen a meccsen mutatkozott be a Gyergyói Hoki Klubnál az újonnan szerződtetett svéd center, a 36 éves Oscar Steén.

A Brassói Corona a Hokiklub Budapest vendégeként nyitotta szezonbeli sokadik külföldi túráját. Kjell Lindqvist csapata nem tudott kellőképpen felpörögni a Tüskecsarnokban, az ambiciózus házigazdák ezt kihasználva háromgólos előnyt alakítottak ki félórányi játék alatt. A brassóiak Pavlo Boriszenko mesterhármasával jöttek vissza a meccsbe, de közben Szappanos Dávid megszerezte a HKB negyedik gólját. Pár perccel a rendes játékidő vége előtt a Boriszenkóhoz hasonlóan három pontot jegyző (1+2) Mikael Lidhammar egyenlített. A hosszabbításban harmadik percében Zsók Levente átadásából Molnár Zsombor lőtt két pontot jelentő kapásgólt.

A nap negyedik találkozóján a Vasas hosszabbítás után húzta be a Vienna Capitals II elleni alsóházi rangadót. Az Erste Liga vasárnap öt mérkőzéssel folytatódik a következő program szerint: