2019. április 20. szombatTivadar

Nincs már veretlen csapat a Premier League-ben

Lelátó utolsó frissítés: 15:27 GMT +2, 2019. január 05.

A címvédő Manchester City legyőzte a listavezető Liverpoolt az élvonalbeli angol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának csütörtök esti csúcsrangadóján. A vörösök először kaptak ki ebben a PL-idényben, Guardiola legénysége négy pontra zárkózott fel.

Az ünnepek alatt a Jürgen Klopp által menedzselt Liverpool hétpontos előnyt kovácsolt össze a tabella élén a Cityvel szemben, így az Etihad Stadionban rendezett rangadón a világoskékek nem hagyhatták még jobban meglógni a riválisukat. Ismerve a Premier League színvonalát, és figyelembe véve azt is, hogy még 17 forduló van a végéig, kijelenthetjük, vendégsiker esetén sem dőlt volna el a bajnokság, de azért egy kétszámjegyű fór komoly löketet adhatott volna az LFC-nek a folytatásra. Firminoék veretlen bajnoki mutatóval érkeztek a bajnok otthonába, de nem sikerült folytatniuk a PL-ben 2018. május 6-a óta tartó vereség nélküli sorozatukat.

A City kis híján öngólt ajándékozott a `Poolnak az első félidő első részében, Mané kapufája után Stones rúgta rá a labdát Edersonra, majd az angol válogatott hátvéd az utolsó pillanatban becsúszva mentett a gólvonalról. A technológia megmutatta, mindössze hajszálon múlott, hogy a Liverpool előnybe kerüljön.

forrás: premierleague.com

A kevés gólhelyzetet hozó első játékrész a 0–0 felé tartott, amikor Agüero egy beadásnál megelőzte Lovrent és kibombázta a rövidet – Alissonnak nem sok esélye volt védeni a nagy erejű lövést.

A Liverpool fél órával a vége előtt egyenlíteni tudott, a gólban a szélső hátvédek vállaltak kulcsszerepet: Alexander-Arnold tökéletes beadását Robertson rajzolta Firmino fejére, a brazil csatár pedig senkitől sem zavartatva fejelhetett a kapuba. A döntetlen Jürgen Klopp együttesének lett volna kedvezőbb, ám a Man. City, pontosabban Sané egy ellentámadáson eldöntötte a meccset: a fiatal német szélső Sterling passzából a kapufa segítségével vette be Alisson kapuját.

A hajrában a vörösök hiába hajtottak az újabb egyenlítő gólért, a 3–1-re több esély volt, mint a 2:2-re, de Alisson két nagy védést is bemutatott az utolsó percekben.

A City városi riválisa, a United Ole Gunnar Solskjaer irányításával négyes győzelmi szériánál tart, a vörös ördögök szerdán Newcastleből vitték el a pontokat. Lukakuék három pontra állnak az Arsenaltól, amely a londoni derbin 4–1-re elgázolta a kiesőzónában tanyázó Fulhamet. A Chelsea egy másik kiesőjelölttel, a Southamptonnal szemben botlott, a kékek csak gól nélküli döntetlenre voltak képesek a Stamford Bridge-en a szentek ellen. A Tottenham nem hibázott a Cardiff City pályán, a walesiek is a tabella alsó felét erősítik. A forduló leggólgazdagabb mérkőzését a Bournemouth és a Watford játszotta, már a félidőben 3–3 volt az állás és a vége is ennyi maradt.