2024. március 19. keddAngelday, József, Bánk

Két riválisát is megelőzte az újoncot legyőző Sepsi OSK

Lelátó utolsó frissítés: 20:47 GMT +2, 2018. december 16.

Kedvezőtlen pályán aratott sima, háromgólos sikert vasárnap délután a Sepsi OSK. A sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat Bryan Nouvier góljával, illetve Marko Szimonovszki duplájával győzött a Dunărea Călărași vendégeként. A piros-fehérek megelőzték az Astra Giurgiut és a Medgyesi Gaz Metant, így most ötödikek a tabellán.

Az Astra szombaton csak egy pontot tudott szerzezni a Liga 1 utolsó helyén szerénykedő FC Voluntari pályáján, míg a medgyesi alakulat házigazdaként elveszítette a Szeben megyei derbit az FC Hermannstadttal szemben. A kedvező eredmények után a Sepsi OSK előtt megnyílt az út az előzéshez és Eugen Neagoe játékosai éltek is lehetőséggel.

Ibrahima Tandiáék a Dunărea Călărași otthonában javíthatták ki az FC Botoșani elleni múlt heti vereséget. A Dan Alexa által edzett sárga-kékek az erős szezonkezdés után hullámvölgybe kerültek: a bajnokságban legutóbb az alapszakasz nyolcadik fordulójában nyertek, most pedig a huszadik körben járunk…

Vasárnap délután a Sepsi OSK nagyobbik ellenfele talán nem is a Călărași, hanem a pálya volt a Ion Comșa Stadionban. A sáros, elázott játékfelület nem kedvezett a technikás labdarúgóknak, ahogy a passzjátéknak sem, bár igaz, a călărași-inál silányabb minőségű gyepszőnyegeket bőven láthattunk az utóbbi időben az élvonalbeli találkozókon.

fotó: Alexandru Botezatu / Dunărea Călărași

Niczuly Roland néhány meccses padozás után visszatért a Sepsi kapujába, a védelemben de Moura, Viera, Jovanovic és Ștefan kezdett, a védők előtt Rus és Karnickij játszott, egy sorral fennebb Nouvier, Vașvari, Tandia, a csatárposzton pedig Szimonovszki szerepelt. A két csapat augusztusvégi mérkőzésén a Sepsi OSK éppen a macedón center korai góljával győzte le 1–0-ra a Duna-partiakat, azóta viszont Szimonovszki csak egyszer volt eredményes, mégpedig a Románia Kupa nyolcaddöntőjében, amikor a piros-fehérek 5–0-ra nyertek idegenben a másodosztályú CS Mioveni ellen.

A meccs elején a két kapus közül Niczulynak akadt több dolga, de nem mondhatni, hogy a sárga mezben és kék nadrágban játszó hazaiak komolyan próbára tették volna a kézdivásárhelyi hálóőrt. Egészen a 18. percig maradt 0–0 az állás, ekkor Bryan Nouvier vette át a labdát Szimonovszkitól a hazaiak tizenhatosában: a Kolozsvári CFR-től kölcsönzött francia szélső fürge lépteit nem tudták lekövetni a védők, a Sepsi OSK ballábas kilencese megszerezte a vezetést a vendégeknek.

A Călărași gyorsan egyenlítethetett volna, ám Dan Alexa tanítványai hiába vették be Niczuly kapuját, Ovidiu Hațegan támadó szabálytalanságot ítélt, jogosan. A következő hazai lehetőségig a félidő végéig kellett várni, a brazil középhátvéd, Walace da Silva fejesét könnyedén védte Niczuly.

A második játékészre határozottan jött ki a tiszta szerelésbe bújt háromszéki csapat, és a jó kezdés újabb gólt ért: Tandia átadása után Szimonovszki csavarta az oldalhálóba a labdát a tizenhatos vonaláról. Gyönyörű találat volt, a szkopjei csatár gólörömén pedig látszott, mennyire fontos neki ez a pillanat. Szimonovszki olyannyira kedvett kapott a gólszerzéshez, hogy négy perc múlva, Rus Adriánnal együttműködvé még egyet lőtt, ezzel eldöntve a meccst.

A Dunărea Călărași pontszerzési esélyei 0–3-nál egyenlőek voltak a nullával, az újoncak ráadásul a szépítés sem jött össze. A legnagyobb helyzetet Alin Dobrosavlevici hagyta ki a 73. percben, a középhátvéd pár méterről nem járt sikerrel, pedig a kapu üres volt.

„Az igazság az, hogy fejben nincs minden rendben. Nincsenek olyan játékosok a keretben, akik a nagyon nehéz pillanatokat meg tudnák oldani. Válságban vagyunk, bármit csinálunk, nem tudunk gólt szerezni. Nagyon mérges vagyok azért a hozzááláásért, amit 0–3 után láttam, szánalmasak voltunk” – nyilatkozta a lefújást követően Dan Alexa, aki leszögezte, nem tevődik fel a távozásának a kérdése, az új évben is a Călărași edzője marad.

Eugen Neagoe a születésnapos Diószegi László klubelnöknek dedikálta a győzelmet: „Kényelmesen, de úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. Még tudtunk volna gólt szerezni. elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával. Nagyon gyorsan alkalmazkodtak a gyep állapotához. A győzelmet szeretném felajánlani a tulajdonosnak, aki 47. születésnapját ünnepelte ma. Azt mondta, ez élete legszebb napja. A tabellán elfoglalt helyünk a valóságok tükrözi, semmi mást” – mondta Neagoe.

Ami a playoff-mezőny többi csapatait illeti, az U Craiova meglepetésre simán kikapott Bukarestben a Dinamótól. Mircea Rednic együttese az olasz légiós, Mattia Montini mesterhármasával 3–0-ra nyert. A FCSB vasárnap este Botoșani-ban vendégeskedik, míg a listavezető Kolozsvári CFR-t az FC Viitorul fogadja hétfőn.

Liga 1, alapszakasz, 20. forduló

Dunărea Călărași–Sepsi OSK 0–3 (0–1)
Călărași, Ion Comșa Stadion
játékvezető: Ovidiu Hațegan
gól: Nouvier (18.), Szimonovszki (53., 57.)
sárga lap: Simion (49.), Dobrosavlevici (82.) / Tandia (21.), Rus (45.), Nouvier (62.)

Dunărea: Cezar Lungu – Filip Grigorov, Alin Dobrosavlevici, Walace da Silva, Gaston Mendy – Alexandru Munteanu (Georgian Honciu 62.), Gabriel Simion, Alexandru Bourceanu (Stelian Cucu a szünetben), Nicolae Carnat (Sacha Clemence a szünetben) – Ndiaye Mediop, Aymen Souda. Edző: Dan Alexa.

Sepsi: Niczuly Roland – Gabriel de Moura, Ousmane Viera, Igor Jovanovic, Florin Ștefan (Stephan Drăghici 79.) – Rus Adrián (Stefan Velev 57.), Aliakszandr Karnickij – Bryan Nouvier, Gabriel Vașvari, Ibrahima Tandia (Daisuke Sato 65.) – Marko Szimonovszki. Edző: Eugen Neagoe.

Szombati eredmények:

FC Dinamo–Universitatea Craiova 3–0 (1–0)
gól: Mattia Montini (31., 48., 54.)

Medgyesi Gaz Metan–FC Hermannstadt 0–2 (0–1)
gól: Daniel Tătar (30.), Ionuț Stoica (49.)

FC Voluntari–Astra Giurgiu 1–1 (0–0)
gól: Robert Hodorogea (50.) / Claudiu Belu (85.)
kiállítva: Denis Alibec (90+3.)

Korábban:

Concordia Chiajna–Poli Iași 3–6 (1–2)
gól: Andrei Marc (21., 65.), Cristian Albu (68.) / Andrei Cristea (5., 58.), Moussa Sanoh (8., 56.), Dylan Flores (48.), Platini (90+1.)