2018. december 15. szombatValér

Női kézilabda-Eb: elkapta a rajtot a román válogatott

Lelátó utolsó frissítés: 12:24 GMT +2, 2018. december 02.

Jól sikerült a román csapat bemutatkozása a franciaországi női kézilabda-Európa-bajnokságon. Cristina Neaguék szombaton 31:28 arányú sikerrel vágtak vissza a cseheknek a 2017-es németországi vb nyolcaddöntőjében elszenvedett egygólos vereségért.

A D-csoport mérkőzéseit a Brest Arénában rendezik és az Eb legkisebb, 4500 férőhelyes csarnokában óriási meglepetést hozott az első meccs: a címvédő, egyben legnagyobb esélyesnek tartott norvégok 33:32-re kikaptak a németektől.

Mindegyik négyesből három válogatott jut tovább, így a román-cseh találkozó vesztese rögtön nehéz helyzetbe került. Ambros Martín csapatának a nyitányon extra motivációt jelenthetett, hogy visszavághatott annak az együttesnek, amellyel szemben egy éve váratlanul alulmaradt Lipcsében, a csehek 28–27-es győzelemmel jutottak be a világbajnokság negyeddöntőjébe.

A román kézilabda-válogatott végig vezetve nyerte meg első bresti mérkőzését, de a két pontért igencsak meg kellett harcoljanak a piros-sárga-kékek. Az első félidő román szemszögből kiválóra sikerült, a szünetben hatgólos előnyt birtokoltak Neaguék, 17:11-et mutatott az eredményjelző.

A második félóra elején tovább nőtt a két csapat közti különbség, a 37. percben 22–13 volt az állás, ez után viszont a csehek megkezdték a felzárkózást és izgalmassá tették a végét. Marketa Jerabkova, az Érd HC balátlövőjének góljával a Jan Basny által felkészített alakulat 28–26-ra jött fel az utolsó öt percben. A csehek azonban nem tudtak pontot menteni, a románok 31–28-ra nyertek.

A győztes fél legeredményesebb játékosa a Brassói Corona irányítója, Eliza Buceschi volt kilenc góllal, őt követte Cristina Neagu nyolc, illetve a beálló Crina Pintea öt találattal. A kapuban jó teljesítményt nyújtott Julija Dumanszka, az ukrán származású kézilabdázó 34 lövésből 13-at hárított. A cseh kapusok nem igazán remekeltek, míg a mezőnyjátékosok közül Iveta Luzumova és Veronika Mala szerzett öt-öt gólt.

A román válogatott hétfőn 19 órától Németországgal, szerdán 22.00-tól Norvégiával találkozik. Szombaton a magyar lányok is bemutatkoztak a kontinenstornán, Kim Rasmussen együttese három góllal alulmaradt a legutóbbi Eb-n ezüstérmes hollandokkal szemben, erről itt számoltunk be.

Női kézilabda-Eb, Franciaország

D-csoport, első forduló

Románia–Csehország 31–28 (17–11)
Brest Aréna, 3098 néző
játékvezetők: Karina Christiansen, Line Hansen Hesseldahl (dánok)
hetesek: 6/5, ill. 4/3
kiállítások: 8, ill. 14 perc

Románia: Denis Dedu (6/1), Julija Dumanszka (34/13) – kapusok; Aneta Udriştioiu 3, Melinda Geiger 1, Eliza Buceschi 9, Cristina Neagu 8, Gabriela Perianu, Cristina Laslo, Valentina Ardean-Elisei, Crina Pintea 5, Cristina Florică 1, Daniela Raţiu, Raluca Băcăoanu 1, Mădălina Zamfirescu, Laura Chiper 1, Ana Maria Dragut 2.
Szövetési kapitány: Ambros Martín.

Csehország: Lucie Satrapova (17/2), Petra Kudlackova (20/4) – kapusok; Jana Knedlikova 4, Sara Kovarova 3, Helena Rysankova, Kristyna Mika 2, Kamila Kordovska 1, Iveta Luzumova 5, Veronika Mikulaskova, Jana Sustkova 3, Petra Adamkova 1, Sarka Marcikova, Alena Setelnikova, Dominika Zachova, Marketa Jerabkova 4, Veronika Mala 5.
Szövetségi kapitány: Jan Basny.

A csoport másik mérkőzésén:

Norvégia–Németország 32–33 (16–15)

román női kézilabda-válogatottnői kézilabda-Ebkézilabda

BL: mind a négy angol csapat készülhet a nyolcaddöntőre

A Serie A képviselői húzták a rövidebbet a kettős angol-olasz versenyfutásból a labdarúgó Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó fordulójának keddi játéknapján: a Liverpool FC az SSC Napolit, a Tottenham Hotspur pedig az Internazionale Milanót megelőzve jutott tovább, ami azt jelenti, hogy a négy topliga közül egyedül a Premier League-nek lesz maximális négy gárdája a kieséses szakaszban. Egy körrel korábban a manchesteri klubok, a City és a United is biztosította nyolcaddöntős helyét.