2018. december 15. szombatValér

Sepsi OSK: kétgólos döntetlen a Poli Iași „jégpályáján”

Lelátó utolsó frissítés: 22:54 GMT +2, 2018. november 30.

A körülményekhez képest értékes pontot szerzett moldvai vendégjátéka során a Sepsi OSK labdarúgócsapata. A piros-fehérek az élvonalbeli bajnokság tizenhetedik fordulójának pénteki nyitómérkőzésén 1–1-es döntetlent értek el a Poli Iași felfagyott pályáján.

Kedvenc ellenfelével találkozott a Sepsi OSK, a kék-fehérek a korábbi három egymás elleni mérkőzésen egyetlen pontot sem tudtak begyűjteni. Eugen Neagoe legénysége múlt szombaton Ibrahima Tandia nagy góljával győzte le 1–0-ra az Astra Giurgiut. A Iași is saját közönsége előtt lépett pályára, Flavius Stoican labdarúgói a FCSB-t látták vendégül, s bár a fővárosiak a második félidő elején gólhátrányba kerültek, végül fordítani tudtak.

A feleket a meccs előtt hat pont és hét helyezés választotta el egymástól a tabellán, a székely csapat a playoffért van versenyben, míg a moldvaiak eddigi teljesítményük alapján inkább az alsóházi rájátszásra esélyesebbek. A fő kérdés az volt, melyik alakulatnak sikerül jobban alkalmazkodni az egészen télies körülményekhez, a iași-i stadionban jeges pálya és mínusz kilenc fokos hideg várta a játékosokat.

Elsőre úgy tűnt, az adaptálódás a vendégeknek sikerült jobban, a Sepsi a nyolcadik percben már vezetett is: Vașvari indítását Tandia érte utol, az OSK tízese visszatette a labdát a középen érkező zilahi középpályásnak, aki kapásból a kapuba belsőzött.

A házigazdák Costa Rica-i légiósuk, Dylan Flores révén egyenlítettek a játékrész közepén, a FCSB ellen is betaláló támadó középpályás Platini beadását fejelte be Fejér Béla lábai között.

A szünetig már csak egy komolyabb gólszerzési lehetőséget alakítottak ki a játékosok, ezt Szimonovszki puskázta el, a macedón csatár pár méterről a kapu fölé külsőzte a játékszert.

A második félidő nagy hazai helyzettel indult, Flores hibázta el a befejezést, pedig a közép-amerikai futballistát senki nem zavarta a spanyol jobbhátvéd, Adria Gallego beadásánál. Ezt követően a másik oldalon a 18 éves Ștefan Târnoveanunak kellett védenie Vașvari lövésénél.

Az utolsó félórában a válogatottbeli kötelezettség után visszatérő Daisuke Satót, a jelenlegi szezonban kevés játéklehetőséget kapó Hadnagy Attilát, s végül Joseph Mensaht is csatába küldte Neagoe, de a meccs utolsó szakaszában a moldvaiak játszottak fölényben. A Sepsi OSK játékosainak hátul nagyon kellett figyelniük, hogy azt az egy pontot is ne veszítsék el. Hadnagy még kiharcolt egy szabadrúgást, amelyet Tandia a sorfalba bombázott, a vége 1–1 és pontosztozkodás lett.

A Sepsi OSK a következő játékhetet is a hatodik helyről kezdi, december 5-én (szerdán) a FCSB érkezik Sepsiszentgyörgyre. A hétközi fordulóban a pillanatnyilag 11. Poli Iași a Concordia Chiajnanál vendégeskedik.

Liga 1, alapszakasz, 17. forduló

CSM Politehnica Iași–Sepsi OSK 1–1 (1–1)
Iași, Emil Alexandrescu Stadion
játékvezető: Alexandru Tudor
gól: Flores (21.) / Vașvari (8.)
sárga lap: Karnickij (74.)

Iași: Ștefan Târnoveanu – Adria Gallego, Marius Mihalache, Cosmin Frăsinescu, Andrei Sin – Kamer Qaka, Ionuț Cionac – Platini, Dylan Flores (Patrick Petre 71.), Moussa Sanoh (Alexandru Zaharia 60.) – Andrei Cristea (Lawson Bekui 78.). Vezetőedző: Flavius Stoican.

Sepsi: Fejér Béla – Gabriel Moura, Ousmane Viera, Rus Adrián, Florin Ștefan (Hadnagy Attila 75.) – Stefan Velev, Aliakszandr Karnickij – Bryan Nouvier (Joseph Mensah 84.), Gabriel Vașvari, Ibrahima Tandia – Marko Szimonovszki (Daisuke Sato 59.). Vezetődző: Eugen Neagoe.

BL: mind a négy angol csapat készülhet a nyolcaddöntőre

A Serie A képviselői húzták a rövidebbet a kettős angol-olasz versenyfutásból a labdarúgó Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó fordulójának keddi játéknapján: a Liverpool FC az SSC Napolit, a Tottenham Hotspur pedig az Internazionale Milanót megelőzve jutott tovább, ami azt jelenti, hogy a négy topliga közül egyedül a Premier League-nek lesz maximális négy gárdája a kieséses szakaszban. Egy körrel korábban a manchesteri klubok, a City és a United is biztosította nyolcaddöntős helyét.