2019. október 15. keddTeréz

Erste Liga: újból nyertek az erdélyi csapatok

Lelátó utolsó frissítés: 12:28 GMT +2, 2018. november 26.

A pénteki játéknaphoz hasonlóan a jégkorong Erste Liga három erdélyi képviselője vasárnap is győzni tudott a nemzetközi bajnokságban: Csíkszeredában az EV Vienna Capitals II, Gyergyószentmiklóson a Schiller-Vasas HC szenvedett vereséget, míg a Brassói Corona az újpesti 0–3 után a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában is háromgólos sikert aratott.

A Csíkszeredai Sportklub két nappal korábban 8–3-ra verte a Vasast, és kihasználva az FTC-Telekom ritkaságszámba menő botlását – a Pesterzsébeti Jégcsarnokban a dunaújvárosi hokisok a zöld-fehérek 19 meccses győzelmi sorozatát szakították meg – élre állt a ligában. Azzal a megjegyzéssel, hogy a Fradihoz viszonyítva a kék-fehérek két meccsel többet tudtak le az alapszakaszból péntekig, amikor is a Sportklub előnye még két pont volt.

Most már öt egységgel vezet a csíkszeredai csapat, amely ezúttal sem fukarkodott a gólokkal. A Hozó Levente által felkészített székely alakulat legerősebb harmada újból a záró játékrész volt, a bécsiek négyszer kapituláltak az utolsó húsz percben. A 7–1-es hazai győzelemből a Sportklub két legveszélyesebb támadója, Radim Valchar és Becze Tihamér négy-négy ponttal vette ki részét, előbbi mesterhármast és egy asszisztot, utóbbi egy gólt és három gólpasszt ért el.

Az FTC jégkorongozói pihenhettek a hét utolsó napján, hétfőn viszont a Fehérvári Titánokat fogadják és üldözőbe vehetik az éllovast, amellyel pénteken (november 30-án) csúcsrangadót játszanak Csíkszeredában.

A Vienna Capitals fiataljait egy körrel korábban magabiztos játékkal felülmúló Gyergyói Hoki Klub a Vasas ellen nehezen nyert. A liga sereghajtója 1:0-s, illetve 2:1-es állásnál is egyenlített, a vendégektől Bödök Bence duplázott. A mérkőzés negyedik találata az 58. percben született, Bödök az NHL-ben is megfordult Pavel Vorobjev nagy hibáját használta ki, de ugyanebben a percben a GyHK szlovák légiósa, Roman Tománek megszerezte a győztes gólt. Ladányi Balázs, a Vasas edzője gyorsan időt kért, ám a kapuslehozatal nem jött be a piros-kékeknek, akik továbbra is hat ponttal szerénykednek az utolsó helyen.

A Brassói Corona két összecsapás után hibátlan a szezonbeli negyedik külföldi túráján. A Farkasok pénteken nem kaptak gólt az Újpesti Jégcsarnokban, cserében ütöttek hármat a lila-fehéreknek. A sárga-kékek Dunaújvárosban is meggyőző teljesítménnyel rukkoltak elő, az első pihenőre 3–0-s előnyt alakítottak ki, majd a második harmadban tovább nőtt a különbség. Martin Saluga a 38. percben szépített ugyan egy emberelőnyös szituációból, de az utolsó játékrészben Jereme Tendler beteljesítette hat-trickjét, míg Roberto Gliga 1+2-vel zárt. A végeredményt Vladimir Dubek állította be, a DAB 2–5-re kapott ki az új kanadai vezetőedző, Corey Bricknell bemutatkozó mérkőzésén. Ki kell emeljük még Patrik Polcot, a román állampolgársággal is rendelkező szlovák kapus 50 védést tett be a közösbe Dunaújvárosban, Polc 96 százalékos hatékonysággal hárított.  A Brassói Corona négyes sikerszériánál tart az Erste Ligában, hétfőn pedig Debrecenben lehet folytatni a remek sorozatot.

A vasárnapi játéknap másik találkozóin az UTE nagyon sima, ötgólos sikerrel javított a Hokiklub Budapest vendégeként, míg a Fehérvári Titánok nagy csatában küzdötték le a DEAC gárdáját. A székesfehérvári és a debreceni együttes fej-fej mellett haladt a hajráig, aztán az 58. percben a végül triplázó Kiss Patrik 3–2-re módosította az állást. A DEAC plusz mezőnyjátékossal próbálta hosszabbításra menteni a döntést, de öt másodperccel az utolsó dudaszó előtt Mark Bennett betalált az üres kapuba, ezzel eldőlt, hogy a Titánok otthon tartják mindhárom pontot.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, tizenegyedik játékhét

Vasárnapi eredmények

Csíkszeredai Sportklub–Schiller-Vasas HC 7–1 (1:1, 2:0, 4:0)
gól: Konsztantyin Panov (18.), Radim Valchar (25., 46., emberelőny, 57.), Részegh Tamás (32., emberelőny), Becze Tihamér (43.), Eduard Căsăneanu (56.) / Sascha Bauer (20.)
lövések: 36–29
kiállítások: 10, ill. 8 perc

Gyergyói HK–Schiller-Vasas HC 3–2 (1:0, 0:1, 2:1)
gól: Péter Zsolt (6.), Makszim Vesutkin (47.), Roman Tománek (58.) / Bödök Bence (40., 58.)
lövések: 40–26
kiállítások: 6, ill. 4 perc

Dunaújvárosi Acélbikák–Brassói Corona 2–5 (0:3, 1:1, 1:1)
gól: Martin Saluga (38., emberelőny), Vladimir Dubek (57.) / Jereme Tendler (4., 18., 52.), Roberto Gliga (14.), Zsók Levente (29.)
lövések: 52–28
kiállítások: 8, ill. 16 perc

Hokiklub Budapest–Újpesti TE 0–5 (0:2, 0:2, 0:1)
gól: Taylor Stefhisen (5., 38.), Benk András (12.), Csányi Karol (34.), Andrej Hebar (53., emberelőny)
lövések: 22–40
kiállítások: 28 (Egyed Márk és Jancsó Dávid Zsolt – fegyelmi büntetések), ill. 8 perc

Fehérvári Titánok–DEAC 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
gól: Kiss Patrik (11., 36., 58.), Mark Bennett (60.) / Silló Arnold (15.), Vlagyiszlav Kulesov (44.)
lövések: 50–38
kiállítások: 2, ill. 6 perc

A bajnokság állása: 1. Sportklub 63 pont (26 mérkőzés), 2. FTC 58 (23), 3. Brassó 53 (26), 4. DEAC 44 (23), 5. UTE 42 (23), 6. GyHK 37 (25), 7. DAB 32 (22), 8. Titánok 24 (23), 9. Capitals II 17 (23), 10. HKB 11 (22), 11. Vasas 6 (22).