2018. november 16. péntekÖdön

Edzőváltás kapuscserével, új rekord és 42 gól egy játéknap alatt

Lelátó utolsó frissítés: 12:06 GMT +2, 2018. november 06.

Zajlik az élet a jégkorong Erste Ligában. A Csíkszeredai Sportklub előbb megvált cseh vezetőedzőjétől és cseh kapusától, majd lebirkózta a Fehérvári Titánokat. Az FTC megdöntötte a MAC Budapest 16-os győzelmi rekordját. A Gyergyói HK maximális pontszámmal tudta le külföldi túráját, míg a DEAC négy meccse hibátlan. Amúgy 42 gól született a vasárnapi játéknapon.

Radim Valchar maradt az egyedüli cseh állampolgár a Csíkszeredai Sportklubnál, miután felbontották a vezetőedző, Leo Gudas, valamint a 39 éves kapus, Vlastimisil Lakosil szerződést. A változások a Brassói Corona pályáján elszenvedett súlyos vereség után történtek, a Fehérvári Titánok elleni vasárnapi Erste Liga-mérkőzésen Hozó Levente irányította a csapatot, a kapuban pedig Onodi Ottó állt. A Sportklub közleménye szerint Hozó jelenlegi megbizatása ideiglenes, miután kinevezik az új trénert továbbra is másodedzőként tevékenykedhet az egyesületnél.

A kék-fehérek 12 gólos mérkőzésen tértek vissza a győzelmi ösvényre, a Titánok az első harmadban még tartották a lépést a román bajnokság címvédőjével, de a második felvonás első öt percében a csíkszeredai csapat négyszer volt eredményes, s bár ezt követően csak a székesfehérváriak találtak be, egymás után három alkalommal is, a 7–5-ös végeredmény ellenére összességében távol álltak a pontszerzéstől.

fotó: Csíkszeredai Sportklub

A Sportklub változatlanul második az FTC-Telekom mögött, amely szintén gólgazdag meccsen, 8:3 arányban múlta felül a Hokiklub Budapest gárdáját. A Fradi sorozatban a tizenhetedik (!) sikerét pipálta ki a nemzetközi bajnokságban, ez pedig új csúcsot jelent a 2008-ban elindított ligában. A 15/16-os idényben a MAC Budapestnek volt hasonló szériája, a mostani szezontól a szlovák extraligában játszó fővárosi együttes 16-szor tudott nyerni egymás után a MOL Liga alapszakaszában.

Az FTC előnye négy pont a Sportklubbal szemben, a zöld-fehérek ugyanakkor egy meccsel kevesebb játszottak székelyföldi riválisuknál.

Debrecen csapata, a DEAC négy megszakítás nélküli győzelemnél tart. A cseh-német David Musial tanítványai nemrég Csíkszeredából és Gyergyószentmiklósról vitték el a pontokat, majd a Dunaújvárosi Acélbikákat sem kímélték hazai pályán, vasárnap pedig az EV Vienna Capitals II ellen hozták a kötelezőt. Ez a meccs sem a kiváló védekezésről, szenzációs kapusteljesítményekről szólt, a debreceniek kilenc, a bécsiek öt gólt szereztek. A pillanatnyilag negyedik DEAC hamarosan megelőzheti a tabellán a Brassói Coronát, amelynek előnye minimális, ráadásul az erdélyi csapat két alkalommal többször lépett jégre a pontvadászatban.

A játéknap egyedüli shutoutját Sztyepan Gorjacsevszkij produkálta, a Gyergyói HK fehérorosz hálóőre mind a 23 kapura tartó lövést hárította a Schiller-Vasas HC otthonában. A GyHK-t gólerős támadója, Roman Tománek vezette győzelemre a ligautolsó ellen, a szlovák csatár mesterhármast jegyzett a Vasas Jégcentrumban, míg a negyedik gólnál asszisztot ért el. A gyergyói csapat korábban a Hokiklub Budapestet és a Vienna Capitals II-t is legyőzte idegenben, így kilenc ponttal abszolválta az osztrák-magyar túrát.

A hétfő esti Dunaújvárosi Acélbikák–UTE mérkőzés után kilencnapos szünet következik az Erste Ligában, a magyar válogatott november 7–10. között Kazahsztánt, a Korea Köztársaságot, illetve Olaszországot látja vendégül a budapesti Négy Nemzet Tornán.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, nyolcadik játékhét

Vasárnapi eredmények

Schiller-Vasas HC–Gyergyói HK 0–5 (0:2, 0:0, 0:3)
gól: Roman Tománek (15., emberelőny, 17., 43.), Mircea Constantin (47., emberelőny), Csergő Hunor (60.)
kapura lövések: 23–33
kiállítások: 12, ill. 12 perc

FTC-Telekom–Hokiklub Budapest 8–3 (5:1, 1:0, 2:2)
gól: Tóth Renátó (2.), Myles Fitzgerald (3.), Tóth Adrián (10., 30.), Tóth Gergő (14.), Nagy Gergő (16., emberelőny), Lauri Kärmeniemi (48.), Jászai Dávid (50., emberelőny) / Izsák Róbert (7.), Petres Tivadar (44.), Egyed Márk (44.)
kapura lövések: 56–32
kiállítások: 8, ill. 6 perc

DEAC–EV Vienna Capitals II 9–5 (4:1, 2:3, 3:1)
gól: Németh Attila (5., 19. emberelőny), Kovács Bronson Zoltán (16., 50., emberelőny), Jakub Izacky (20., emberelőny), Hári Norbert (33., emberelőny), Hugo Turcotte (35., kettős emberelőny), Silló Arnold (53.), Molnár Dávid (59.) / Patrik Kittinger (15.), Julian Grosslercher (29., emberelőny), Nikita Reyn (31., emberelőny), Santeri Saari (38., kettős emberelőny), Sascha Bauer (48.)
kapura lövések: 44–51
kiállítások: 22, ill. 16 perc

Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok 7–5 (3:2, 4:2, 0:1)
gól: Konsztantyin Panov (2.), Andrej Taratuhin (10.), Rokaly Szilárd (15.), Alekszej Mihnov (23.), Becze Tihamér (25.), Salló Alpár (26.), Rokaly Norbert (26.) / Brock Beukeboom (7.), Madácsi Benedek (12.), Mihály Ákos (30., emberelőny), Almási Márk (35.), Mark Bennett (58., emberelőny)
kapura lövések: 16, ill. 12 perc

A bajnokság állása: 1. FTC 52 pont (20 mérkőzés), 2. Sportklub 48 (21), 3. Brassó 41 (21), 4. DEAC 40 (19), 5. UTE 33 (18), 6. DAB 25 (17), 7. GyHK 25 (20.), 8. Titánok 21 (18), 9. HKB 11 (18), 10. Capitals 11 (18), Vasas 5 (18).

Részletes tabella a liga honlapján.

Frissítés: csak egy gól Dunaújvárosban

A szünet előtti utolsó mérkőzésén az UTE 1–0-ra nyert a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeként. A lila-fehérek gólját a kanadai Taylor Stefishen lőtte, a vancouveri támadó Benk András átadásából volt eredményes a 23. percben, amikor is az újpestiek emberelőnyben játszottak. Duschek Dávid, az UTE kapusa, aki korábban három szezon keresztül a DAB-ot erősítette, 50 lövést védett a hétfői összecsapáson.