2018. november 16. péntekÖdön

Románia Kupa: a nyolcadik percben 3–0-ra vezettek, aztán kiestek

Lelátó utolsó frissítés: 12:31 GMT +2, 2018. november 01.

Nagy meccset játszott egymással a Kolozsvári U FC és az Astra Giurgiu a labdarúgó Románia Kupa nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján. A másodosztályú erdélyi csapat álomszerűen kezdte a Szamos-parti arénában megrendezett mérkőzést, de hiába tett szert az első tíz percben háromgólos előnyre, végül búcsúzott a versenysorozattól. A Kolozsvári CFR viszont bejutott a negyeddöntőbe, a Liga 1 címvédője George Țucudean góljával győzött Medgyesen.

Az U négy Kolozsváron született, rutinos játékossal  – Octavian Abrudan, Gabriel Giurgiu, George Florescu, Dorin Goga – kezdett az Astra ellen, ugyanakkor a marosludasi balhátvéd, az 1. FC Nürnbergtől hazatérő Sepsi László is pályára lépett a házigazdáknál. A kolozsvári csapat hatalmas lendülettel állt bele a küzdelembe, már a második percben megszerezte a vezetést Abrudan révén, majd Carol Taub lőtt két gólt gyors egymásutániban, így a nyolcadik percben 3–0 állt az eredményjelzőn.

Az Astra hamar rendezte a sorait és Azdren Llullaku tizenegyesével megkezdte a felzárkózást. A félidő közepén megszületett a mérkőzés ötödik találata is, egy szögletnél Andrei Cordoșról pattant be a labda a kolozsváriak kapujába (3–2). Az egyenlítésre elég sokat kellett várni, az Astra Llulkau fejesével egalizált a 75. percben meg. A rendes játékidő végén Abrudan megkapta második sárga lapját és az emberelőnybe került vendégek a félórás ráadás első felében megszerezték a továbbjutás jelentő gólt – ezt is sarokrúgás előzte meg, Alibec szögleténél Sepsi jegyzett öngólt.

A szerdai játéknap utolsó mérkőzése a Medgyesi Gaz Metan és a Kolozsvári CFR között már közel sem volt ennyire eseménydús. A kilencven perc alatt csak egy gól született, a vasutasok a második félidőben George Țucudeanra játszottak ki egy szabadrúgás-figurát: a középcsatár a hatosról visszalépett a tizenegyespontra, ahonnan kapásból a hálóba bombázta Deac beadását. A medgyesieknél a guineai Boubacar Fofana piros lapot kapott a hajrában, ugyanezt a teljesítményt korábban Răzvan Pleșcanak is sikerült összehoznia a cserepadról.

Amint arról korábban beszámoltunk, a Sepsi OSK kiütéses győzelemmel jutott tovább, a piros-fehérek esélyt sem adtak a CS Mioveni gárdájának, amelyet 5–0-ra múltak felül, ráadásul a másodosztályú ellenfél játszhatott hazai pályán. Kedden az FC Voluntari, a címvédő Universitatea Craiova, illetve az FC Viiotorul biztosította negyeddöntős pozícióját. Már csak két hely kiadó, ezeket az FK Csíkszereda–Dinamo, valamint a Dunărea Călărași–FCSB párharcok győztesei foglalják el csütörtökön.

Labdarúgó Románia Kupa, nyolcaddöntő

Szerdai eredmények

Kolozsvári U FC (II.)–Astra Giurgiu (I.) 3–4 (3–2, 0–1, 0–1, 0–0) – hosszabbítás után
gól: Abrudan (2.), Taub (5., 8.) / Llullaku (13. tizenegyesből, 75.), Cordoș (24., öngól), Sepsi (99., öngól)
kiállítva: Abrudan (88.)

U FC: Cosmin Dur-Bozoancă – Alexandru Coman, Octavian Abrudan, Andrei Cordoș, Sepsi László – Gabriel Giurgiu, George Florescu (Doru Dumitrescu 36.) – Carol Taub, Dorin Goga (Denis Hordouan 98.), Marius Coman (Dan Berci 78.) – Cristian Gavra (Octavian Ursu 63.). Vezetőedző: Mircea Cojocaru.

Astra: Lázár Dávid – Mihai Butean (Valentin Gheorghe 64.), Florin Bejan, Mike Cestor, Riszto Radunovics – Julien Begue, Ciprian Biceanu, Neluț Roșu, Azdren Llullaku – Denis Alibec (Djiman Koukou 120.), Jacques Zoua (Laurențiu Buș 76.). Vezeteődző: Gheorghe Mulțescu.

Medgyesi Gaz Metan (I.)–Kolozsvári CFR (I.) 0–1 (0–0)
gól: Țucudean (64.)
kiállítva: Pleșca (33., cserekapus), Fofana (90+4.)

Medgyes: Andrei Cristea – Valentin Crețu, Iulian Cristea, Bradley Diallo, Sorin Bușu – Antoni Ivanov, Boubacar Fofana – Roberto Romeo (Ely Fernandes 57.), Darius Olaru, Nasser Chamed – Carlos Fortes. Vezetőedző: Mihai Teja.

CFR: Jesus Fernandez – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Lang Ádám, Mario Camora – Mihai Bordeianu, Damjan Djokovic, Emmanuel Culio – Billel Omrani (Alexandru Păun 40.), George Țucudean (Robert Tambe 87.), Ciprian Deac (Claudiu Petrilă 90+2.). Vezetőedző: Antonio Conceicao.

Korábban:

CS Mioveni (II.)–Sepsi OSK (I.) 0–5 (0–4)
gól: Prosser Dániel (4.), Florin Ștefan (13.), Marko Szimonovszki (25.), Bryan Nouvier (45.), Rus Adrián (64.)

Csütörtökön játsszák
19.00 FK Csíkszereda–Dinamo
21.45 Dunărea Călărași–FCSB

Medgyesi Gaz MetanKolozsvári CFRKolozsvári UAstra Giurgiulabdarúgó Románia Kupafutball

Topligák: csúcsmeccsek City-, Dortmund- és Juve-diadallal

Angol nyelvterületen csak Super Sundayként, azaz Szuper Vasárnapként emlegetik az olyan játéknapokat, melyeken több rangadót is rendeznek. A mostanit nyugodtan illethetjük a fenti jelzővel, hiszen Angliában a manchesteri derby volt terítéken, a Serie A-ban összecsapott a két nagy rivális AC Milan és Juventus, Németországban pedig a Klassiker szegezte képernyők elé a nézőket. Ám ezeken kívül is tartogatott érdekességeket a hétvége, hagyományos összeállításunkban ezekből szemezgetünk.