2018. október 16. keddGál

Nemzetek Ligája: Maxim mentette meg Vilniusban a románokat

Lelátó utolsó frissítés: 09:37 GMT +2, 2018. október 12.

Alexandru Maxim 90+4. percben szerzett góljával a román labdarúgó-válogatott 2–1-re nyert Litvániában az UEFA Nemzetek Ligája harmadik fordulójában.

A román válogatott 77 percen keresztül győzelemre állt a vilniusi LFF Stadionban, a mérkőzés elején Alexandru Chipciu szerzett vezetést a vendégeknek. A litvánoknak a rendes játékidő utolsó percében jött össze az egyenlítés, Arturas Zulpa váltotta gólra Nerijus Valskis passzát. Ezzel még nem volt vége, a románok a hosszabbításban kiharcolták a győzelmet: a második félidőben becserélt Alexandru Maxim egy lövőcsellel elfektette védőjét és jobbal a hálóba postázta a labdát, ezzel 1–2 lett a végeredmény.

A C-osztály négyes csoportjában Románia korábban két döntetlent játszott, Montenegróval hazai pályán, Szerbiával pedig idegenben. A délszláv válogatottak csütörtökön Podgoricában mérkőztek meg egymással, a szerbek Alekszandar Mitrovics duplájával 2–0-s sikert ünnepelhettek Montenegró fővárosában, így most hét ponttal elsők a csoportban. Romániának öt, Montenegrónak négy pontja van, míg Litvánia mindhárom mérkőzésén vereséget szenvedett. Vasárnap 16 órától a csoportelső szerbek Bukarestben lépnek pályára.

Az A-osztályban a portugálok az olaszok után a lengyeleket is legyőzték. Chrozow-ban a Serie A góllövőlistáját vezető Krzysztof Piatek (Genoa CFC) lőtte előnybe a Sasokat, a luzitánok viszont még a szünet előtt fordítottak, majd a térfélcsere után Bernardo Silva révén növelték az előnyt. Jakub Blaszczykowski gólja csak a szépítéshez volt elég.

UEFA Nemzetek Ligája, csoportkör, 2. forduló

C-osztály, 4-es csoport

Litvánia–Románia 1–2 (0–1)
LFF stadionas, Vilnius
játékvezető: Francois Letexier (francia)
gól: Zulpa (90.) / Chipciu (13.), Maxim (90+4.)
sárga lap: Slivka (69.) / Anton (32.), Chipciu (45.), Marin (85.)

Litvánia: Ernestas Setkus – Rolanda Baravyskas, Algis Jankauskas, Linas Klimavicius, Vaidas Slavickas – Arturas Zulpa, Modestas Vorobjovas (Mantas Kuklys 63.), Vykintas Slivka – Arvydas Novikovas, Fiodor Cernych (Deimantas Petravicius 87.), Darvydas Sernas (Nerijus Valskis 63.). Szövetségi kapitány: Edgaras Jankauskas.

Románia: Ciprian Tătărușanu – Cristian Manea, Gabriel Tamaș, Cristian Săpunaru, Nicușor Bancu – Paul Anton, Răzvan Marin – Alexandru Chipciu, Nicolae Stanciu (Dorin Rotariu 87.), Ionuț Mitriță (Alexandru Maxim 78.) – George Țucudean (Claudiu Keserü 71.). Szövetségi kapitány: Cosmin Contra.

A csoport másik mérkőzésén

Montenegró–Szerbia 0–2 (0–1)
gól: Alekszandar Mitrovics (18., tizenegyesből, 81.)

1. Szerbia 7 pont (5:2), 2. Románia 5 p. (4:3), 3. Montenegró 4 p. (2:2), 4. Litvánia 0 p. (1:5)