Erste Liga: öt pontot gyűjtöttek vasárnap az erdélyi csapatok

szerk. utolsó frissítés: 16:22 GMT +2, 2018. október 08.

A Csíkszeredai Sportklub három, a Brassói Corona két ponttal gazdagodott vasárnap a jégkorong Erste Liga alapszakaszában, míg a Gyergyói HK-nak 3–0-s vezetésről nem sikerült pontszerzés.

Csíkszeredában az első helyezett az utolsót fogadta, s bár az újonc Hokiklub Budapest két harmadon keresztül jól tartotta magát a Vákár Lajos Műjégpályán, a hazaiak az utolsó húsz percben négy gólt szerezve 8–3-ra győztek és négy pontra növelték előnyüket a vasárnap pihenő FTC-Telekom előtt.

A Brassói Corona megszenvedett a pontokért a Schiller-Vasas HC pályáján, Ladányi Balázs hokisai 2–0-ra, majd 3–1-re vezettek, de az utolsó harmadban kiegyenlítettek a sárga-kékek, a hosszabbítás elején pedig Trancă Daniel győztes gólt a vendégeknek. A brassói csapat hétfőn a Fradi elleni mérkőzéssel zárja szezonbeli második túráját.

A Gyergyói HK egy erős kezdéssel háromgólos előnyt alakított ki saját közönsége előtt a Fehérvári Titánok ellen, de Kiss Dávid tanítványai innen is felálltak. Két kanadai légiós hozta össze a fordítást, Jack Lewis mesternégyest remekelt, míg Mark Bennett két gólt szerzett, a Titánok 6–3-ra győztek Gyergyószentmiklóson. A GyHK hétfőn a Sportklubbal játszik dupla fontosságú székely rangadót, a csíkszeredai mérkőzés a magyar és a román bajnokságba is számít.

Vasárnap a DEAC egy kicsivel jobbnak bizonyult idegenben a Dunaújvárosi Acélbikáknál, érdekesség, hogy a 4–3 arányban diadalmaskodó debreceniek gólszerzői közül az elmúlt szezonban Jakub Izacky és Hugo Turcotte is a Dunaújvárost erősítette.

Az Újpesti TE–EV Vienna Capitals II mérkőzésen a hazaiak simán nyertek, a végén egy kettős verekedés is kialakult, az UTE-től Peter Huba és Taylor Stefishen, a bécsieknél Richard Schlögl és Patrik Kittinger számíthat eliltásra.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, negyedik játékhét

Vasárnapi játéknap

Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 3–4 (1:2, 1:0, 1:2)
gól: Oula Uski (19., emberelőny), Tóth Gergely (40.), Azari Zsolt (47.) / Jakub Izacky (3.), Németh Attila (9.), Hugo Turcotte (44., 47.)
kapura lövések: 47–43
kiállítások: 10, ill. 16 perc

Schiller-Vasas HC–Brassói Corona 3–4 – hosszabbítás után (0:0, 2:1, 1:2, 0:1)
gól: Csiki Attila (24., 33., kettős emberelőny), Czakó Barna (44.) / Garrett Clarke (40., emberelőny), Mikael Lidhammar (47.), Zsók Levente (56.), Trancă Daniel (62.)
kapura lövések: 18–53
kiállítások: 8, ill. 12 perc

Gyergyói HK–Fehérvári Titánok 3–6 (2:0, 1:4, 0:2)
gól: Roman Tománek (2.), Csergő Hunor (16., emberhátrány), Makszim Vesutkin (21.) / Jack Lewis (22., 24., 33., 45., emberelőny), Mark Bennett (40., 60.)
kapura lövések: 53–50
kiállítások: 6, ill. 14 perc

Újpesti TE–EV Vienna Capitals II 7–3 (4:1, 1:1, 2:1)
gól: Nemes Benjámin (6., 18., 44.), Csányi Karol (20., emberhátrány), Ladislav Sikoric (20., emberhátrány), Varga Arnold (28.), Taylor Stefishen (53.) / Sascha Bauer (14.), Timo Hiltunen (30., emberhátrány), Lukas Piff (47.)
kapura lövések: 51–30
kiállítások: 62 (ebből Anze Ropret – fegyelmi, Peter Huba és Taylor Stefishen – végleges fegyelmi), ill. 52 (ebből Richard Schlögl és Patrik Kittinger – végleges fegyelmi)

Csíkszeredai Sportklub–Hokiklub Budapest 8–3 (3:2, 1:1, 4:0)
gól: Rokaly Norbert (9.), Fodor Csanád (14., emberhátrány), Részegh Tamás (16., 56. ), Radim Valchar (27.), Andrej Taratuhin (43.), Becze Tihamér (48.), Konsztantyin Panov (52.) / Csíki Zoltán (15., emberelőny), Orbán Attila (20., 29., emberhátrány)
kapura lövések: 41–30
kiállítások: 12, ill. 18 perc

A bajnokság állása: 1. Sportklub 29 pont (11 mérkőzés), 2. FTC-Telekom 25 (11), 3. DEAC 22 (10), 4. DAB 18 (10), 5. Brassó 17 (10), 6. UTE 15 (8), 7. Titánok 10 (9), 8. GyHK 8 (9), 9. Capitals 8 (9), 10. Vasas 5 (10), 11. HKB 2 (9)