2018. október 16. keddGál

Erste Liga: továbbra is első a Csíkszeredai Sportklub

Lelátó utolsó frissítés: 10:41 GMT +2, 2018. október 06.

Változatlanul éllovas a jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub, amely pénteken a Fehérvári Titánokat fogadta és győzte le két góllal. A Gyergyói Hoki Klub először nyert hazai pályán, míg a Brassói Corona nem tudott pontot szerezni Debrecenben.

Öt mérkőzést rendeztek pénteken a magyar bázisú jégkorong-bajnokságban, a 11 csapatos mezőnyből ezúttal az Újpesti TE volt szabadnapos.

Csíkszeredában a Fehérvári Titánok 2–0-ra vezettek húszpercnyi játék után, de a listavezető székely alakulat a második harmadban magára talált és megfordította az állást. Becze Tihamér emberhátrányos góllal faragott a hátrányból,  majd Salló Alpár és Rokaly Szilárd volt eredményes egyenlő létszámnál. A 4–2-es végeredményt Részegh Tamás állította be az 58. percben.

A Sportklub előnye még mindig egy pont az FTC-Telekommal szemben, a kék-fehéreknél egy mérkőzéssel többet játszó Fradi pénteken 8–1-re győzte le Bécsben a Vienna Capitals farmcsapatát.

fotó: Pál Zoltán - Csíkszeredai Sportklub

Gyergyószentmiklóson az edzőváltáson átesett helyi csapat szintén fölényes győzelmet aratott a sereghajtó Hokiklub Budapest ellen. A GyHK-nál bemutatkozott a frissen igazolt szlovák csatár, Roman Tománek, aki első meccsén két gólt és három asszisztot jegyzett. Tománek mellett a hazaiaknál Makszim Vesutkin, Sára Tibor és Pavel Vorobjov is két gólt szerzett, Péter Zsolt pedig egyet. A négy fegyelmi büntetést hozó mérkőzés végeredménye 8–1 lett, a Gyergyói HK az Erste Ligában csak a második sikerét pipálta ki.

Ezt megelőzően Bécsben szereztek három pontot a piros-fehérek, de a Capitals visszavágott a 3–2 arányú vereségért. A 0–1-es gyergyószentmiklósi mérkőzés után a GyHK vezetősége felbontotta az orosz Alekszander Trofimov szerződését, most a korábban másoedzőként tevékenykedő, ukrán Vitalij Donika irányítja a csapatot.

A Brassói Corona pénteken debreceni meccsel nyitotta második külföldi túráját az aktuális szezonban. A DEAC két hete 6–1-re nyert Brassóban, most pedig hazai pályán is a hajdúságiak bizonyultak jobbnak. Hetényi Zoltán, a debreceniek kapusa a vendégek mind a 37 lövését hárította, míg a DEAC játékosai kétszer is mattolták Patrik Polcot. Az első harmadban a cseh Dominik Novotny, a második játékrészben pedig a finn Nico Vuorijärvi lőtt gólt, a DEAC 2–0-ra húzta be a rangadót.

A Dunújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC találkozón is a házigazdák gyűjtötték be a pontokat, sima, négygólos diadallal. A bajnokság alapszakasza vasárnap öt mérkőzéssel folytatódik.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, negyedik játékhét

Pénteki eredmények

EV Vienna Capitals II–FTC-Telekom 1–8 (0:2, 0:1, 1:5)
gól: Alexander Maxa (53.), ill. Farkas Lőrinc (3., 42.), Tóth Adrián (6., emberelőny, 59.), Nagy Gergő (24.), Lauri Kärmeniemi (49., emberelőny), Myles Fitzgerald (50., emberelőny), Braden Walls (60.)
kapura lövések: 38–46
kiállítások: 10, ill. 8 perc

Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC 4–0 (1:0, 3:0, 0:0)
gól: Artem Josszafov (17., emberelőny), Azari Zsolt (26.), Mestyán István (29.), Miika Franssila (39.)
kapura lövések: 48–23
kiállítások: 12, ill. 22 (Schmál Kristóf – fegyelmi) perc

DEAC–Brassói Corona 2–0 (1:0, 1:0, 0:0)
gól: Dominik Novotny (4.), Nico Vuorijärvi (30.)
kapura lövések: 29–37
kiállítások: 8, ill. 16 (Garrett Clarke – fegyelmi) perc

Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok 4–2 (0:2, 3:0, 1:0)
gól: Becze Tihamér (27., emberhátrány), Salló Alpár (31.), Rokaly Szilárd (40.), Részegh Tamás (58.), ill. Hamvai Szilárd (8.), Mark Bennett (16.)
kapura lövések: 29–23
kiállítások: 10, ill. 14 perc

Gyergyói Hoki Klub–Hokiklub Budapest 9–1 (2:0, 2:1, 5:0)
gól: Makszim Vesutkin (6., 51., emberelőny), Sára Tibor (6., 29.), Pavel Vorobjov (29., emberelőny, 48., emberhátrány), Roman Tománek (42., 56., emberelőny), Péter Zsolt (60., emberelőny), ill. Szappanos Dávid (38., emberhátrány)
kapura lövések: 55–22
kiállítások: 36 (Góga Attila, Sára Tibor – fegyelmi), ill. 34 (Lakatos Levente, Szappanos Dávid – fegyelmi) perc

A bajnokság állása: 1. Sportklub 26 pont (10 mérkőzés), 2. FTC 25 (11), 3. DEAC 19 (9), 4. DAB 18 (9), 5. Brassó 15 (9), 6. UTE 12 (7), 7. GyHK 8 (8), 8. Capitals 8 (8), 9. Titánok 7 (4), 10. Vasas 4 (9), 11. HKB 2 (8).