2018. szeptember 25. keddEufrozina, Kende

Románia csapata jó eséllyel ott lesz az U21-es labdarúgó-Eb-n

Lelátó utolsó frissítés: 18:31 GMT +2, 2018. szeptember 15.

A román U21-es labdarúgó-válogatott kedden újabb lépéssel került közelebb a jövő évi, Olaszországban és San Marinóban rendezendő ifjúsági Európa-bajnoksághoz, miután két góllal legyőzte Ovidiuban Bosznia-Hercegovinát.

A Mirel Rădoi vezette román csapat múlt pénteken Portugáliában nyert 2–1 arányban. A trikolórok Alexandru Pașcanu és Andrei Ivan kiállítása után nyolc mezőnyjátékossal fejezték be a Pacos de Ferreira-i selejtezőmérkőzést, ráadásul Andrei Radu, a Genoa CFC kapusa tizenegyest hárított a 90+10. percben.

A portugáliai sikerrel a román válogatott három pontra megközelítette az akkor még csoportelső bosnyákokat, akik egy meccsel többet játszottak, kedden pedig sikerült megelőzni a tabellán a Vinko Marinovics által irányított riválist.

A román válogatott Ovidiuban Adrian Petre góljával szerzett vezetést a 16. percben, majd a második félidőben az első gólnál asszisztot jegyző Ianis Hagi is betalált. Az FC Viitorul játékosa szögletből csavarta a labdát Nemanja Trkulja kapujába. A hazaiak kezdőcsapatában nyolc, a Liga 1-ben játszó fiatal szerepelt, köztük a Sepsi OSK két labdarúgója, Rus Adrián és Florin Ștefan.

A román U21-es válogatottnak a biztos kijutáshoz minimum négy pontot kell begyűjtenie utolsó két mérkőzésén a selejtezőben: Dennis Manék október 12-én Wales-et látják vendégül a kolozsvári CFR-stadionban, majd négy nappal később Liechtensteinnal fognak megmérkőzni Voluntari-on. Románia veretlen a csoportjában, az eddigi nyolc mérkőzésen a fiúk öt győzelmet és három döntetlent érték el.

Az Európa-bajnokságra amúgy csoportmásodikként is ki lehet jutni, a négy legjobb második helyezett novemberben pótselejtezőn vesz részt. Az Eb-t 12 válogatott részvételével rendezik meg 2019 június 16–30. között, a házigazda olaszok mellett jelenleg a spanyolok és a franciák jelenléte biztos még.

A hatos számú selejtezőcsoportba besorolt magyar válogatottnak nincs már esélye kijutni a tornára, a német Michael Boris legényei kedden a budapesti Szusza Ferenc Stadionban a belgáktól kaptak ki 3–0-ra. Ebben a hatosban Belgium az első, Svédország a második, Törökország a harmadik, míg a negyedik pozíciót elfoglaló Magyarország csak Ciprusnál és Máltánál jobb.

román labdarúgó-válogatottUEFAfutball

Sallai góllal debütált, továbbra is hasít a ’Pool

A mögöttünk hagyott hétvégén újabb magyar játékos tette le névjegyét egy magasan jegyzett labdarúgó-bajnokságban, Sallai Roland az SC Freiburg csapatát góllal segítette győzelemhez. Angliában a Liverpool megállíthatatlanul száguld, a Vörösök kivételes teljesítményükkel rekordmagasságokba törnek. A La Ligában ismét beállt a Real Madrid és a Barcelona közti pontegyenlőség, miután a katalánok csak ikszelni tudtak a Girona ellen. Olaszországban nem rendeztek nagy rangadót, az AS Roma azonban még így is csúfos vereséget szenvedett.