2018. december 16. vasárnapEtelka, Aletta

Montenegró megint kifogott a román válogatotton

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 14:32 GMT +2, 2018. szeptember 18.

Akárcsak korábban az oroszországi labdarúgó-világbajnokság selejtezőjében, a román válogatott az UEFA Nemzetek Ligája nyitókörében sem tudta legyőzni Montenegrót. A péntek esti, zárt kapus ploiești-i mérkőzésen gól nélküli döntetlent játszottak a csapatok.

A montenegrói válogatott egyik legértékesebb tagja és rendszerinti csapatkapitánya, Sztevan Jovetics nem épült fel teljesen vádlisérüléséből, így nem utazott el a többiekkel Romániába. Az AS Monaco csatárja a vb-selejtező során kétszer is bevette a románok kapuját, Kolozsváron az ő fejesével egyenlítettek ki és szereztek pontot a montenegróiak (1–1), míg a podgoricai meccsen Jovetics újabb fejese győzelmet ért a „bátor sólymoknak” (1–0).

fotók: frf.ro

Jovetics hiányában a kapitányi karszalagot az Atlético Madridnál futballozó Sztevan Szavics középhátvéd viselte, rajta kívül a montenegróiak kezdőjéből csak Nikola Vukcsevics (Levante) légióskodik a négy legerősebb európai bajnokság valamelyikében. A román válogatott kezdő11-ében szintén csupán két topligás játékost találtunk, Vlad Chiricheș-ről (SSC Napoli) és Alexandru Maximról (1. FSV Mainz) van szó.

Cosmin Contra, a Nemzetek Ligájában való bemutatkozás előtt azt mondta, bízik abban, hogy az általa irányított válogatott más játékot fog mutatni, mint két évvel ezelőtt, amikor Christoph Daum irányításával a „trikolórok” Kolozsváron fogadták Montenegrót, de a mérkőzés vége ezúttal is pontosztozkodás lett.

A teljesen üres stadionban (a Román Labdarúgó Szövetséget még a 2016-os Európa-bajnokság selejtezőjében büntette pályaeltiltással az UEFA, de a szankció csak most lépett hatályba) nem túl izgalmas, egészen álmosító meccset játszottak a felek. A hazai pályán szereplő válogatott jóval több gólszerzési lehetőséget alakított ki, mint az ellenfél (16–7), a kapura tartó lövések aránya azonban egyenlő volt (2–2).

A gólhoz legközelebb Claudiu Keserü járt a második félidő elején, a Ludogorec Razgrad csatárja Benzar jobb oldali beadását kapásból a rövid sarok felé lőtte, de Danijel Petkovics szép védést mutatott be. A román csapat emberelőnybe került a 77. percben, miután Sztefan Mugosa begyűjtötte második sárga lapját, de a montenegróiak kilenc mezőnyjátékossal is jól védekezetek, így 0–0 lett a végeredmény. A hazaiaknál már az első félidőben le kellett cserélni Vlad Chiricheșt, a csapatkapitány lesérült, és így járt Mihai Pintilii is a második játékrészben.

A csoport másik mérkőzésén a vb-résztvevő szerbek 1–0-ra nyertek Litvániában. A vilniusi találkozó egyetlen gólját az Ajax Amsterdam középpályása, Dusan Tadics szerezte büntetőből az első félidő végén. Tadics a 83. percben duplázhatott volna, de a második tizenegyest már védte a litvánok kapusa, Ernestas Setkus.

A Nemzetek Ligája csoportkörének második fordulójában, hétfőn (szeptember 10-én) este 21.45-től a román válogatott a belgrádi Partizan-stadionban játszik, ezzel párhuzamosan rendezik meg Podgoricában a Montenegró–Litvánia mérkőzést.

Az ifiválogatott izgalmas meccsen nyert Portugáliában

Péntek este pályán volt a román U 21-es válogatott is, amely nagy sikert ért el a portugáliai Pacos de Ferreira városában, a jövő évi olasz-San Marinó-i közös rendezésű Európa-bajnokság selejtezőjében. Mirel Rădoi csapata az eseménydús meccsen 2–1-re nyert a portugálok ellen. A románok nyolc mezőnyjátékossal fejezték be az összecsapást, miután Alexandru Pașcanu és Andrei Ivan is piros lapot kapott, ráadásul Andrei Radu kapus a 90+10. percben tizenegyest védett.

A selejtezőcsoportban jelenleg második román együttes még a csoportelső Bosznia-Hercegovinával, Walesszel és végül Liechtensteinnal játszik ősszel, mindhárom ellenféllel hazai pályán. Jó esély van tehát arra, hogy Dennis Manék kijussanak a 2019 júniusában esedékes Eb-re.