2019. október 15. keddTeréz

Nemzetek Ligája: nem született gól a müncheni csúcsmeccsen

Lelátó utolsó frissítés: 08:21 GMT +2, 2018. szeptember 07.

A világbajnoki címvédő francia csapat és a német labdarúgó-válogatott döntetlent játszott az UEFA Nemzetek Ligája A-osztályának első mérkőzésén.

Csütörtök este a müncheni Allianz Arénában nem született gól. A rangadó legjobbja a vendégek kapusa volt, a Paris Saint-Germaint erősítő Alphonse Areola hét védést, köztük nagy bravúrokat mutatott be, főként a második félidőben parádézott. A túloldalon Manuel Neuer reflexeit négy alkalommal tesztelték a francia játékosok, a Bayern München gólvédője magabiztos teljesítményt nyújtott.

A kapusposztot leszámítva Didier Deschamps francia szövetségi kapitány ugyanazt a kezdő11-et küldte pályára, mint az oroszországi világbajnokság moszkvai döntőjében a horvátok ellen. Hugo Lloris ezúttal kimarad a keretből, de a Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez – Pogba, Kante – Mbappé, Griezmann, Matuidi – Giroud összeállítással a vb-fináléban is találkozhattunk. Joachim Löw csapatában Neuer mellett Ginter, Boateng, Hummels, Rüdiger – Kimmich, Kroos – Müller, Goretzka, Werner, a csatárposzton pedig Reus kapott helyet az első perctől.

Érdekesség, hogy a Nationalelfnek a csütörtöki 0–0-val sikerült megszakítania egy negatív sorozatot: a németek a Nemzetek Ligájában való debütálás előtt nyolc egymást követő meccsen kaptak gólt az ellenfelktől. Az idei világbajnokságon a német válogatott címvédőként már a csoportkörben kiesett, egy győzelemmel és két vereséggel utolsó lett a Svédországot, Mexikót és Dél-Koreát felvonultató F-csoportban.

A Nemzetek Ligája B-osztályában Ryan Giggs első tétmeccsére készült a walesi válogatott élén. A Manchester United korábbi középpályás-kiválóságának irányításával a walesiek 4–1 arányú, kiütéses vereséget mértek Cardiffban az írekre.

A B-liga 4-es csoportjában az Andrij Sevcsenko vezette ukrán csapat a csehországi Magyarhradison (Uherské Hradiště) mindhárom pontot megszerezte. A csehek az AS Románál futballozó Patrik Schick korai góljával kerültek előnybe, de az első félidő hosszabbításában Jevhen Konopljanka kiegyenlített, majd jóval később, a 90+3. percben Olekszandr Zincsenko egy nagy kapushibát kihasználva, belőtte az ukránok győztes találatát.

Az Európai Labdarúgó Szövetség új versenysorozatának legelső, mondhatni történelmi gólját a grúz Giorgi Csakvetadze lőtte a D-ligában. A grúzok 2–0-ra győztek Kazahsztánban.

UEFA Nemzetek Ligája, 1. forduló

A-osztály

1-es csoport: Németország–Franciaország 0–0

B-osztály

1-es csoport: Csehország–Ukrajna 1–2 (1–1)
gól: Patrik Schick (4.), ill. Jevhen Konopljanka (45+1.), Olekszandr Zincsenko (90+3.)

4-es csoport: Wales–Írország 4–1 (3–0)
gól: Tom Lawrence (6.), Gareth Bale (18.), Aaron Ramsey (37.), Connor Roberts (55.), ill. Shaun Williams (66.)