Bajnokok Ligája: vége a selejtezőnek, jöhet a csoportkör sorsolása

Lelátó utolsó frissítés: 19:00 GMT +2, 2018. augusztus 30.

Szerdán este az utolsó három mérkőzést is lejátszották a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, csütörtökön 19 órától a monacói Grimaldi Forumon az UEFA képviselői kisorsolják a csoportokat.

A selejtező utolsó játéknapján a Răzvan Lucescu vezette PAOK nem tudta kiharcolni a továbbjutást hazai pályán a Benfica ellen. A görög bajnokság ezüstérmese Portugáliában kétgólos döntetlent ért el, majd Szalonikiben is vezetett, de Alekszandar Prijovics találata után beindult a Benfica-henger, a „sasok” 4–1-es idegenbeli sikerrel biztosították főtáblás helyüket.

A PSV Eindhoven kettős győzelemmel és 6–2-es összesítéssel jutott túl a BATE Boriszovon, míg a szerb Crvena zvezda rendkívül izgalmas párharcban ejtette ki az RB Salzburgot. A belgrádi mérkőzésen nem született gól, az ausztriai visszavágón viszont négy is. A hazaiak az izraeli Munas Dabbur duplájával 2–0-ra vezettek a második félidő elején, de a vendégek a Comore-szigeteki El Fardou Ben Nabouhane góljaival egy perc alatt kiegyenlítettek és a sokgólos döntetlen végül nekik kedvezett.

A selejtezőből korábban a Vidi FC-t nehezen legyűrő AEK Athén, a Dinamo Kijevet búcsúztató Ajax és a Dinamo Zagrebet kiejtő Young Boys jutott be a 32 együttes közé.

A négy legerősebb európai bajnokságból (spanyol, angol, olasz, német) 4–4 csapat került fel automatikusan a főtáblára, a francia és az orosz liga két-két pozíciót kapott, ugyanakkor a portugál, az ukrán, a belga, a török és a cseh bajnoknak sem kellett selejtezőt játszania.

A sorozat tavalyi döntősét, a Liverpool FC-t csak a harmadik kalapból húzzák ki a csütörtöki sorsoláson, míg a negyedik kalapban az Internazionale Milano a legnagyobb nevű labdarúgóklub.

Szeptember 18-án és másnap rendezik a csoportkör első fordulójának mérkőzéseit, a kiesés szakasz jövő év februárjában kezdődik, a döntőt 2019. június 1-én rendezik a madridi Wanda Metropolitano Stadionban, vagyis az Atlético Madrid otthonában. Az új BL-szezon mérkőzéseit Romániában a Telekom Sport, a Digi Sport és a Look Tv közvetíti.