2018. november 14. szerdaAliz

Európa Liga: az örmény bajnok lesz a CFR ellenfele

Lelátó / MTI utolsó frissítés: 16:44 GMT +2, 2018. augusztus 03.

Az örmény bajnok FC Alashkerttel találkozik a Kolozsvári CFR az Európa Liga harmadik selejtezőkörében, miután a jereváni csapat 1–0-s összesítéssel túljutott a montenegrói bajnokság címvédőjén, az FK Sutjeska Niksic-en.


A Kolozsvári CFR kedden kiesett a Bajnokok Ligájából, de Antonio Conceicao együttese az Európa Ligában még próbálkozhat a főtáblára kerüléssel. Csütörtök este eldőlt, hogy az örmény FC Alashkert lesz a kolozsváriak ellenfele a harmadik selejtezőkörében, a jereváni lila-fehérek idegenben 1–0-ra legyőzték a montenegrói Sutjeska Niksic-t, majd hazai pályán egy szolid 0–0-val továbbjutottak. A CFR idegenben kezdi a párharcot augusztus 9-én, a kolozsvári visszavágót egy héttel később rendezik.

Az Alashkert csapata - fotó: fcalashkert.am

A FCSB kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel búcsúztatta a szlovén bajnokság negyedik helyezettjét, a Rudar Velenje alakulatát. A bukaresti piros-kékek a Gyurcsó Ádámot, Futács Márkót és Steliano Filipet foglalkoztató Hajduk Split ellen készülhetnek. Ahogy az várható volt, a harmadik fordulóban debütáló U Craiova az RB Leipziggel mérkőzik meg a play-off körbe jutásért, a a Bikák a svéd BK Häckent ejtették ki nagyon simán

Az FC Viitorul európai kupakalandja időközben véget ért, Hagiék a hazai négygólos döntetlen után Hollandiában 3–1-re kikaptak a Vitesse csapatától.

Ami a magyar klubokat illeti, a Ferencváros után a Honvéd és az Újpest is elvérzett az EL-selejtezőben. A kispestieket luxemburgi rivális, a Niedercorni Haladás (Progrés Niedercorn) győzte le meglepetésre, míg az Újpestnek semmi esélye nem volt a háromszor EL-győztes Sevillával szemben. Az FC DAC szintén kiesett a második körben, kettős vereséggel, a fehérorosz Dinamo Minszk ellen.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágók

Glasgow Rangers (skót)–NK Osijek (horvát) 1–1 (0–0)
Továbbjutott: a Rangers 2–1-es összesítéssel

AZ Alkmaar (holland)–Kajrat Almati (kazah) 2–1 (1–1)
Tj.: a Kajrat Almati (3–2)

Girondins de Bordeaux (francia)–Ventspils (lett) 2–1 (1–0)
Tj.: a Girondins de Bordeaux kettős győzelemmel (3–1)

KF Drita (koszovói)–F91 Dudelange (luxemburgi) 1–1 (1–0)
Tj.: a Dudelange (3–2)

La Fiorita (San Marinó-i)–Spartaks Jurmala (lett) 0–3 (0–2)
Tj: a Spartaks Jurmala kettős győzelemmel (9–0)

Sarpsborg 08 (norvég)–St. Gallen (svájci) 1–0 (1–0)
Tj.: a Sarpsborg (2–2, idegenben szerzett góllal)

Crusaders FC (északír)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 1–1 (1–1)
Tj.: az Olimpija Ljubljana (6–2)

Radnicki Nis (szerb)–Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 2–2 (1–1)
Tj.: a Makkabi Tel-Aviv (4–2)

Rio Ave FC (portugál)–SSA Jagiellonia Bialystok (lengyel) 4–4 (2–1)
Tj.: a Jagiellonia (5–4)

FH Hafnarfjördur (izlandi)–Hapoel Haifa (izraeli) 0–1 (0–0)
Tj.: a Hapoel Haifa (2–1)

Újpest FC (magyar)–Sevilla FC (spanyol) 1–3 (0–1)
Tj.: a Sevilla (7–1)

Progrés Niedercorn (luxemburgi)–Budapest Honvéd (magyar) 2–0 (1–0)
Tj.: a Progrés Niedercorn (2–1)

Admira Wacker Mödling (osztrák)–CSZKA Szófia (bolgár) 1–3 (0–1)
Tj.: a CSZKA Szófia kettős győzelemmel (6–1)

AIK Solna (svéd)–FC Nordsjaelland (dán) 0–1 (0–1)
Tj.: a Nordsjaelland kettős győzelemmel (2–0)

Apollon Limasszol (ciprusi)–FK Zeljeznicar Szarajevó (bosnyák) 3–1 (1–1)
Tj.: az Apollon Limasszol kettős győzelemmel (5–2)

Lincoln Red Imps FC (gibraltári)–The New Saints (walesi) 1–1 (1–0)
Tj.: a The New Saint (3–2)

FK Mariupol (ukrán)–Djurgardens IF (svéd) 2–1 (0–0, 1–1, 2–1)
Tj.: a Mariupol hosszabbítás után (3–2)

Sparta Praha (cseh)–Spartak Zlatibor Voda (szerb) 2–1 (1–0)
Tj.: a Spartak Zlatibor Voda (3–2)

FC Vaduz (liechtensteini)–VMFD Zalgiris (litván) 1–1 (1–0)
Tj.: a Zalgiris (2–1)

Atromitosz (görög)–Dinamo Breszt (fehérorosz) 1–1 (0–0)
Tj.: a Dinamo Breszt (5–4)

Slovan Bratislava (szlovák)–Balzan Youths FC (máltai) 3–1 (1–0)
Tj.: a Slovan Bratislava (4–3)

Aszterasz Tripolisz (görög)–Hibernian (skót) 1–1 (0–1)
Tj.: a Hibernian (4–3)

Besiktas JK (török)–B36 Tórshavn (feröeri) 6–0 (2–0)
Tj.: a Besiktas kettős győzelemmel (8–0)

FC Köbenhavn (dán)–Stjarnan (izlandi) 5–0 (3–0)
Tj.: a Köbenhavn kettős győzelemmel (7–0)

Vikingur Göta (feröeri)–Torpedo Kutaiszi (grúz) 0–4 (0–2)
Tj.: a Torpedo kettős győzelemmel (7–0)

Vitesse (holland)–FC Viitorul (román) 3–1 (1–0)
Tj.: a Vitesse (5–3)

NK Maribor (szlovén)–SZK Csihura Szacshere (grúz) 2–0 (0–0)
Tj.: a Maribor (2–0)

FK Szarajevó (bosnyák)–Atalanta (olasz) 0–8 (0–5)
Tj.: az Atalanta (10–2)

NK Domzale (szlovén)–FK Ufa (orosz) 1–1 (0–0)
Tj.: az FK UFA (1–1, idegenben szerzett góllal)

FCSB (román)–Rudar Velenje (szlovén) 4–0 (1–0)
Tj.: a FCSB kettős győzelemmel (6–0)

Alashkert (örmény)–Sutjeska Niksic (montenegrói) 0–0
Tj.: az Alashkert (1–0)

KF Laci (albán)–Molde FK (norvég) 0–2 (0–2)
Tj.: a Molde kettős győzelemmel (5–0)

AEK Larnaca (ciprusi)–Dundalk (ír) 4–0 (3–0)
Tj.: az AEK Larnaca (4–0)

FK AS Trencín (szlovák)–Górnik Zabrze (lengyel) 4–1 (2–0)
Tj.: a Trencín kettős győzelemmel (5–1)

Dinamo Minszk (fehérorosz)–FC DAC 1904 (szlovák) 4–1 (1–0)
Tj.: a Dinamo Minszk kettős győzelemmel (7–2)

Flora Tallinn (észt)–APOEL (ciprusi) 2–0 (2–0)
Tj.: az APOEL (5–2)

Slavia Szófia (bolgár)–Hajduk Split (horvát) 2–3 (1–1)
Tj.: a Hajduk Split kettős győzelemmel (4–2)

FK Trakai (litván)–Partizan Beograd (szerb) 1–1 (1–1)
Tj.: a Partizan (2–1)

Valletta FC (máltai)–HSK Zrinjski Mostar (bosnyák) 1–2 (0–1)
Tj.: a Zrinjski Mostar (3–2)

BK Häcken (svéd)–RB Leipzig (német) 1–1 (0–0)
Tj.: a Leipzig (5–1)

Lilleström SK (norvég)–LASK Linz (osztrák) 1–2 (0–1)
Tj.: a LASK Linz kettős győzelemmel (6–1)

Fola Esch (luxemburgi)–KRC Genk (belga) 1–4 (0–2)
Tj.: a Genk kettős győzelemmel (9–1)

FC Pjunik (örmény)–FK Tobol (kazah) 1–0 (0–0)
Tj.: a Pjunik (2–2, idegenben szerzett góllal)

Burnley (angol)–Aberdeen (skót) 3–1 (1–1, 0–0, 2–0)
Tj: a Burnley hosszabbítás után (4–2)

Lech Poznan (lengyel)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 3–1 (1–0, 0–1, 2–0)
Tj.: a Lech hosszabbítás után (4–2)

Valur Reykjavík (izlandi)–FC Santa Coloma (andorrai) 3–0 (0–0)
Tj.: a Valur (3–1)

A harmadik kör párosítása
Ludogorec Razgrad (bolgár)–HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)
Legia Warszawa (lengyel)–F91 Dudelange (luxemburgi)
Alashkert (örmény)–Kolozsvári CFR (román)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–HJK Helsinki (finn)
Sheriff Tiraszpol (moldovai)–Valur Reykjavík (izlandi)
Cork City (ír)–Rosenborg BK (norvég)
Spartaks Jurmala (lett)–FK Sūduva (litván)
The New Saints (walesi)–FC Midtjylland (dán)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–APOEL (ciprusi)
Torpedo Kutaiszi (grúz)–FK Kukësi (albán)
FC Pjunik (örmény)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Dinamo Minszk (fehérorosz)–Zenit (orosz)
Sturm Graz (osztrák)–AEK Larnaca (ciprusi)
Sarpsborg 08 (norvég)–HNK Rijeka (horvát)
Istanbul Basaksehir (török)–Burnley (angol)
FK Zorja Luhanszk (ukrán)–SC Braga (portugál)
Hapeoel Haifa (izraeli)–Atalanta (olasz)
Genk (belga)–Lech Poznan (lengyel)
Vitesse (holland)–FC Basel (svájci)
FC Nordsjaelland (dán)–FK Partizan (szerb)
Hibernian (skót)–Molde FK (norvég)
Hajduk Split (horvát)–FCSB (román)
Sevilla FC (spanyol)–VMFD Zalgiris (litván)
Sigma Olomouc (cseh)–Kajrat Almati (kazah)
Slovan Bratislava (szlovák)–Rapid Wien (osztrák)
FK Mariupol (ukrán)–Girondins de Bordeaux (francia)
CSZKA Szófia (bolgár)–FC Köbenhavn (dán)
Olimpiakosz (görög)–FC Luzern (svájci)
Glasgow Rangers (skót)–NK Maribor (szlovén)
AS Trencin (szlovák)–Feyenoord (holland)
SSA Jagiellonia Bialystok (lengyel)–Gent (belga)
Spartak Zlatibor Voda (szerb)–Bröndby IF (dán)
FK Ufa (orosz)–Progrés Niedercorn (luxemburgi)
Besiktas JK (török)–LASK Linz (osztrák)
Apollon Limasszol (ciprusi)–Dinamo Breszt (fehérorosz)
RB Leipzig (német)–Universitatea Craiova (román)

CS U CraiovaKolozsvári CFRFCSBselejtezőEurópa Ligafutball
Ha tetszett a cikk, lájkold a LeLátót!

Aktuális

Topligák: csúcsmeccsek City-, Dortmund- és Juve-diadallal

Topligák: csúcsmeccsek City-, Dortmund- és Juve-diadallal

Angol nyelvterületen csak Super Sundayként, azaz Szuper Vasárnapként emlegetik az olyan játéknapokat, melyeken több rangadót is rendeznek. A mostanit nyugodtan illethetjük a fenti jelzővel, hiszen Angliában a manchesteri derby volt terítéken, a Serie A-ban összecsapott a két nagy rivális AC Milan és Juventus, Németországban pedig a Klassiker szegezte képernyők elé a nézőket. Ám ezeken kívül is tartogatott érdekességeket a hétvége, hagyományos összeállításunkban ezekből szemezgetünk.