2018. szeptember 21. péntekMáté, Mirella

Wimbledon: Buzărnescu majdnem megfogta Pliskovát

Lelátó utolsó frissítés: 13:48 GMT +2, 2018. július 07.

A pályafutása negyedik Grand Slam-tornáján szereplő Mihaela Buzărnescu közel állt egy bravúros győzelemhez a wimbledoni teniszbajnokság női egyesének harmadik fordulójában, de végül Karolina Pliskova jutott be a legjobb 16 közé.

A pénteki mérkőzésen, amelyet az egyes pályán rendeztek, Buzărnescu azonnal elvette a cseh rivális adogatását. A bukaresti teniszező jól szervált, majd 5:3-nál újból brékelt, így kevesebb mint félóra alatt előnybe került.

A második szettben „Miki” 4:1-re vezetett, Pliskova viszont kimászott a gödörből és tie-breakre mentette a játszmát. A rövidítésben a top tízes cseh játékos koncentrált jobban, 7:3-nál véget ért a második felvonás, jöhetett a döntőt szett.

A harmadik játszmára elfogyott Buzărnescu ereje, a második gém után még egálra álltak a lányok, ám ezt követően Pliskova öt játékot megnyert és továbbjutott a negyedik körbe.

Miután pénteken Venus Williams kikapott a nála 12 évvel fiatalabb Kiki Bertenstől, illetve Madison Keys is vereséget szenvedett Jevgenyija Rogyinától, a nőknél már csak két versenyző van versenyben az első tíz kiemelt közül: az egyik éppen Karolina Pliskova, a másik pedig Simona Halep. A román világelső szombaton a tajvani Hszie Su-vejjel találkozik a harmadik fordulóban.

A 24. GS-sikerére pályázó Serena Williams – aki ezzel beállítaná az ausztrál Margaret Court rekordját – pénteken Babos Tímea párospartnerét, a francia Kristina Mladenovic-ot győzte le két szettben.

A férfi egyesben tavaly elődöntőt játszó Sam Querrey-t a harmadik fordulóban Gaël Monfils állította meg, a francia teniszező először jutott be a wimbledoni torna negyedik körében. A centerpályán Roger Federer újabb bemutatót tartott, a címvédő svájci klasszis ezúttal a német Jan-Lennard Struff ellen nyert három játszmában.

Wimbledon, ötödik nap – pénteki eredmények

Női egyes, harmadik forduló

Kristina Mladenovic (francia)–Serena Williams (amerikai, 22.) 5:7, 6:7 (2:7)
Kiki Bertens (holland, 20.)–Venus Williams (amerikai, 9.) 6:2, 6:7 (5:7), 8:6
Karolina Pliskova (cseh, 7.)–Mihaela Buzărnescu (román, 29.) 3:6, 7:6 (7:3), 6:1

John Isner (amerikai, 9.)–Radu Albot (moldovai) 6:3, 6:3, 6:4
Adrian Mannarino (francia, 22.)–Danyil Medvegyev (orosz) 6:4, 6:3, 4:6, 5:7, 6:3
Sztefanosz Cicipasz (görög, 31.)–Thomas Fabbiano (olasz) 6:2, 6:1, 6:4
Guido Pella (argentin)–Mackenzie McDonald (amerikai) 4:6, 4:6, 6:7 (6:8)

Második forduló: Taylor Fritz (amerikai)–Alexander Zverev (német, 4.) 4:6, 7:5, 7:6 (7:0), 1:6, 2:6