2018. aug. 14. keddMarcell

Jégkorong-vb: már a negyeddöntőben összejött a kanadai–orosz klasszikus

Lelátó utolsó frissítés: 15:56 GMT +2, 2018. május 16.

Koppenhágában és Herningben az összes mérkőzést megrendezték az elit jégkorong-világbajnokság csoportköréből. Fehéroroszország és Dél-Korea válogatottja kiesett a divízió I/A-ba, a dániai torna csütörtökön a negyeddöntővel folytatódik.

fotó: iihf.com

A 16 csapatból nyolc maradt versenyben a világbajnoki címért. Az A-csoportban Svédország végzett az első helyen, veretlenül. A háromkoronások hat a rendes játékidőben húztak be, a szlovákokat pedig hosszabbítás után győzték le. Ebben a nyolcasban az olimpiai bajnok Oroszország lett a második, Pavel Dacjukék után következtek a csehek és a svájciak. Szlovákiának kevés hiányzott a továbbjutáshoz, a kanadai Craig Ramsey által irányított együttes egy ponttal maradt el Svájctól. Jövőre is az elitben szerepelhet Franciaország és Ausztria, nem úgy a fehérorosz csapat, amely mind a hét mérkőzését elbukta Koppenhágában.

Did your team move on? @trekronorse, @russiahockey, @narodnitym and @swissicehockeyfederation are on to the Quarter Finals

A post shared by IIHF (@iihfhockey) on

A herningi B-csoportban Finnország és az Egyesült Államok hokisai egyaránt 16 pontot szereztek, de mivel az egymás elleni meccset az európaiak nyerték – ráadásul fölényesen, 6:2 arányban –, övék lett az első hely. A takaréklángon égő Kanada öt győzelemmel és két vereséggel zárt harmadikként, az utolsó negyeddöntős pozíciót pedig a lettek kaparintották meg. A baltiak a csoportkör utolsó fordulójában ki-ki meccsen, nagy csatában múlták felül 1–0-ra a házigazda dánokat. A phjoncshangi olimpián óriásit menetelő, ezüstérmes németek csak a hatodik helyre jöttek be Norvégia és Dél-Korea előtt. Az ázsiai válogatott, amelyben hat honosított kanadai játékos kergeti a korongot, csúnyán leszerepelt Dániában: a fehéroroszokhoz hasonlóan a koreaiak is nulla ponttal zártak.

@leijonatfi, @usahockey, @hockeycanada and @latvijashokejafederacijan have more hockey to play on Thursday - they're through to the Quarters!

Ezzel pedig össze is állt jövőre a jégkorong-vb második értékcsoportjának (divízió I/A) mezőnye, a magyarok Fehéroroszország, Dél-Korea, Kazahsztán, Szlovénia, illetve a divízió I/B-ből feljutott Litvánia csapatával kell megküzdjenek.

A dániai világbajnokságon az 56 csoportmeccs után szerdán egy kis szünetet tartanak, a vb csütörtökön folytatódik a negyeddöntő találkozóival. A kieséses szakasz első körének rangadóját Oroszország és Kanada játssza a koppenhágai Royal Arénában. Ezzel párhuzamosan zajlik majd az Egyesült Államok–Csehország összecsapás, ebben a párharcban is nehéz megtippelni a győztest. A két skandináv válogatott, a svéd és a finn csapat nagy esélyesként várja a maga negyeddöntőjét, előbbiek a lettekkel, utóbbiak a svájciakkal kerültek össze.