2018. november 14. szerdaAliz

Kiszerválhatja a bajnoki címet Dan Petrescu csapata

Lelátó utolsó frissítés: 15:06 GMT +2, 2018. május 14.

Hazai pályán, a címvédő FC Viitorul legyőzésével lehet bajnok a Kolozsvári CFR, de az is előfordulhat, hogy a CS U Craiova kisegíti a vasutascsapatot: ha a FCSB nem tud pontot szerezni a play-off tizedik fordulójának utolsó meccsén, akkor minden eldőlt.

A kolozsvári labdarúgócsapat vasárnap este nagy lépést tett a klub fennállásának negyedik bajnoki címe felé. Dan Petrescu játékosai hozták a kötelezőt az Astra Giurgiu pályáján, a korábbi bajnokok csatáját a vendégek nyerték 2–0-ra. George Țucudean és Billel Omrani is betalált a bolgár válogatott Plamen Iliev kapujába, a CFR már a 32. percben kettővel vezetett, majd a második félidőben kevés érdekes dolog történt.

Ennek a sikernek köszönhetően a vasutasok jelen pillanatban négy ponttal előzik meg a FCSB-t, amely a forduló zárómeccsén a CS U Craiovával játszik idegenben. Legutóbb a Poli Iași-tól vereséget szenvedő piros-kékek most nem hibázhatnak, ha újból kikapnak a CFR matematikailag már hétfőn este bajnok lesz.

Ha viszont a Steaua nyer, vagy döntetlent játszik Craiován, az utolsó fordulóra marad a döntés: a tizedik körben a bajnokjelöltek ugyanazon a napon, ugyanabban az órában lépnek pályára, vasárnap (május 20-án) este 20.45-től a CFR az FC Viitorult, a FCSB az Astra Giurgiut fogadja.

Legyőzte Adrian Mutu csapatát a Sepsi OSK

Az alsóházban szereplő sepsiszentgyörgyi csapat az FC Voluntari ellen javította ki a Concordia Chiajna elleni hazai kudarcot. Szombaton Fülöp Istvánék 2–1-re nyertek az Anghel Iordănescu Stadionban. Az idegenben játszó piros-fehérek az első félidőben, négy perc alatt szerezték mindkét góljukat, a CFR-től igazolt Yasin Hamed és Fülöp volt eredményes. Eugen Neagoe együtteséhez kapcsolódó hír, hogy az OSK-nál folytatja pályafutását Marko Jovanovszki. A 30 esztendős macedón hálóőr a bajnoki év végéig szóló szerződést írt alá a klubbal, plusz egy év hosszabbítási opcióval.

A Sepsi OSK négy ponttal előzi meg az osztályozó-pozíciót elfoglaló Medgyesi Gaz Metant. A Liga 1 másik erdélyi csapata nem zárt túl jó hetet, a medgyesiek nem tudtak visszavágni az FC Hermmanstadtnak a Románia Kupa elődöntőjében, így kettős vereséggel, 4–2-es összesítéssel estek ki a kupából. A bajnokságban a Chiajnával játszottak gól nélküli döntetlent, amivel inkább a riválisokat segítették.

Liga 1, rájátszás, kilencedik forduló

Felsőház

Astra Giurgiu–Kolozsvári CFR 0–2 (0–2)
gól: George Țucudean (12.), Billel Omrani (32.)

FC Viitorul–CSM Poli Iași 1–0 (0–0)
gól: Ianis Hagi (85.)
kiállítva: Mădălin Mihăescu (9., a vendégektől)

Hétfőn játsszák: CS U Craiova–FCSB (20.45)

Egy meccsel és egy fordulóval a vége előtt: 1. CFR 47 pont (11:6), 2. FCSB 43 p. (12:6), 3. Viitorul 35 p. (13:10), 4. Craiova 35 p. (8:8), 5. Astra 33 p. (9:10), 6. Iași 24 p. (4:17)

Alsóház

Concordia Chiajna–Medgyesi Gaz Metan 0–0

Dinamo–FC Botoșani 2–0 (1–0)
gól: Diogo Salomao (35., 53.)

FC Voluntari–Sepsi OSK 1–2 (0–2)
gól: Laurențiu Marinescu (81., büntetőből), ill. Yasin Hamed (17.), Fülöp István (21.)
kiállítva: Lucian Cazan (84., a hazaiaktól)

Temesvári ACS Poli–Juventus Bukarest 2–0 (1–0)
gól: Walace Da Silva (6., öngól), Gabriel Vașvari (49., büntetőből)

Öt fordulóval a vége előtt: 7. Dinamo 41 pont (18:9), 8. Botoșani 32 p. (8:7), 9. Sepsi 26 p. (15:11), 10. Voluntari 24 p. (11:14), 11. Chiajna 23 p. (7:9), 12. Medgyes 22 p. (13:12), 13. Temesvár 22 p. (8:10), 14. Juventus 16 p. (5:13)