2018. április 26. csütörtökErvin

BL: a Real ezt megúszta, négy közé jutott a Bayern is

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 13:42 GMT +2, 2018. április 12.

A Real Madriddal és a Bayern Münchennel lett teljes szerdán este a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntője. A sorozatban címvédő spanyol csapat a hosszabbításban megítélt, vitatható tizenegyessel ejtette ki a torinói 0–3 után teljesen más arcát mutató Juventust. A német bajnoknak nem jött össze a kettős győzelem a Sevilla ellen, de a bajorok különösebb megremegés nélkül búcsúztatták az andalúzokat.

A tavalyi döntősök, a Real Madrid és a Juventus párharca lefutottnak tűnt, hiszen egy héttel korábban Zinedine Zidane játékosai 3–0-ra nyertek az olasz városban. A „zebrák” viszont keményen beleálltak a második mérkőzésbe, és Mandzukic fejesgóljával már a második percben megszerezték a vezetést Madriban. A horvát támadó a félidő vége felé újabb gólt fejelt, a jobb oldalról ezúttal nem Khediratól, hanem Liechsteinertől érkezett pontos labda.

A szünetben 0–2 állt az eredményjelzőn, a Santiago Bernabeu Stadion közönsége pedig nem akart hinni a szemének.

A 61. percben Keylor Navas is segítette a Juventus elképesztő feltámadását, a hazaiak Costa Rica-i kapusa Douglas Costa beadásánál nem tudta magához ölelni a labdát, Matuidi pedig résen volt és kihasználta a nagy hibát.

A Sergio Ramos személyében csapatkapitányát nélkülöző Real csak az utolsó félórában tért valamelyest magához (Ramos eltiltás miatt nem játszhatott), igaz, ekkor a Juve már tudatosan vonult vissza a saját térfelére. Massimiliano Allegri, a vendégek vezetőedzője a félórás hosszabbításra készült, arra tartogatta a maradék két cserelehetőségét, miközben a szünetben két poszton váltó Zidane a 75. percben az utolsót is ellőtte, Modricot lehozta Kovacic javára.

Végül nem lett hosszabbítás, pedig csak néhány másodpercen múlott. A 90+3. percben Michael Oliver tizenegyest ítélt a Realnak, miután az ötösön Lucas Vázquez a földre került Benatia közreműködésével. Nehéz megítélni, hogy jogos volt-e a büntető vagy sem, az olasz csapat játékosai mindenestre majdnem megvacsorázták az angol játékvezetőt, aki piros lapot mutatott fel a legvehemensebben tiltakozó Buffonnak. A veterán olasz kapust először állították ki a Bajnokok Ligájában.

A feszült percek után Wojciech Szczęsny állt be a torinóiak kapujába, a lengyel hálóőr azonban nem tudta védeni Cristiano Ronaldo jól elvégzett büntetőjét. A Real megúszta a hosszabbítást és 4–3-as összesítéssel bejutott az elődöntőbe.

Münchenben közel sem alakultak ilyen drámaian az események, ez pedig elsősorban Jupp Heynckes taktikáját dicséri. A Bayern nem túl meggyőző játékkal, de 2–1-re nyert múlt héten Sevillában, s bár a Bundesliga újdonsült bajnokától sokszor láthatjuk azt, hogy már az elején nekiront az ellenfelének, most nem így történt.

Heynckes tisztában volt azzal, hogy a Vincenzo Montella által irányított andalúzok kiválóan kontráznak, így feltehetőleg óvatosságra intette a csapatát.

A Sevilla helyzetecskékig eljutott ugyan, de Sarabia nem találta el a kaput, majd egy másik lehetőségnél Ulreich csapott le a labdára. A meccs első kaput eltaláló lövését Ribéry hozta össze a 38. percben, a középre tartó bombát Soria védte, aztán a francia szélső Robbennek adott egy gyönyörű keresztlabdát, amit a holland csapattárs elpazarolt.

A második félidő elején a Bayern tizenhatosában Rafinha szerelte a már-már ziccerbe kerülő Ben Yeddert. Ez után a vendégek kapufáig jutottak, egy szabadrúgásnál Correa fejelte a labdát a keresztlécre. A Sevilla a visszavágó utolsó harmadára nem tudott megújulni, ugyanakkor a Bayern támadóinak sem sikerült a gólszerzés. A vége így 0–0-lett, a müncheniek úgy jutottak tovább, hogy végig uralták a visszavágót.

Az elődöntőbe a Real és a Bayern mellett a Liverpool és a Roma jutott be, vagyis a négy között a topligák egy-egy képviselőjét találjuk. A sorsolásra pénteken 14 órától kell figyelni.