2018. szeptember 21. péntekMáté, Mirella

Liga 1: ketten maradtak a bajnoki címért

Orbán Zsolt Orbán Zsolt utolsó frissítés: 13:24 GMT +2, 2018. április 10.

A rájátszás negyedik fordulójának csúcsmeccsén a FCSB legyőzte és valószínűleg véglegesen leszakította a CS U Craiovát, így a bukaresti csapat mellett már csak a Kolozsvári CFR pályázik az első helyre.

A végére maradt a forduló rangadója a Liga 1-ben, hétfőn este a bukaresti Nemzeti Arénában a FCSB–CS U Craiova mérkőzéssel zárult a rájátszás újabb köre. A nagy kérdés az volt, hogy az olasz Devis Mangia által felkészített vendégek meg tudják-e állítani a piros-kékeket. A Steaua győzelem esetén hét pontra növelhette előnyét a Craiova előtt, ugyanakkor a hazai pályán remiző Kolozsvári CFR-t is visszaelőzhették a fővárosiak. Mindez bekövetkezett, a FCSB abszolút megérdemelt, 2–0-s győzelemmel abszolválta a mérkőzést, így a kolozsváriak hátránya hat fordulóval a play-off vége előtt két egység az éllovas mögött.

A rangadó utáni sajtóbeszélgetésen Devis Mangia elismerte, semmi esélyük nincs már a bajnoki címre. A talján edző meg is fogalmazta az új célkitűzést, a Craiova a hajrában az Európa Liga-selejtezőt jelentő harmadik helyet szeretné megőrizni. Gheorghe Hagi Viitorulja a kék-fehérek sarkát tapossa, a konstancaiak összekapcsoltak két győzelemet – az Astra Giurgiu után a Poli Iași-t is két góllal verték idegenben –, jelenleg két pontra állnak a harmadik pozíciótól.

Az alsóházban a Dinamo egy hét alatt hat pontot szerzett. Ez úgy lehetséges, hogy Florin Bratu legényei kedden bepótolták a márciusban elhalasztott FC Botoșani elleni idegenbeli meccset. A piros-fehérek Diogo Salomao kiállítása után emberhátrányba kerültek a moldvai városban, de kilenc mezőnyjátékossal is sikerült nyerniük, hogy aztán szombaton a Concordia Chiajnát már simán legyőzzék hazai pályán (3–1).

A Dinamo mellett az alsóházi nyolc együttesből csak a Botoșani érezheti magát biztonságban. A többi hat csapat – Voluntari, Sepsi, Temesvár, Chiajna, Medgyes, Juventus – a hátralevő tíz fordulóban nagy csatát fog vívni a kiesés elkerüléséért. Amint azt megírtuk, hétfőn a Sepsi OSK a Juventus fölött aratott kétgólos sikerrel mozdult el az utolsó helyről. A szentgyörgyiek a Juventus mellett az egymás ellen 1–1 döntetlent játszó medgyesi és temesvári riválist, illetve a Chiajnát is megelőzték.

Liga 1, rájátszás, 4. forduló

Felsőház

FCSB–CS U Craiova 2–0 (1–0)
gól: Marko Momcsilovics (6.), Florin Tănase (51., büntetőből)

Kolozsvári CFR–Astra Giurgiu 1–1 (0–0)
gól: Paulo Vinícius (54.), ill. Piotr Polczak (81.)
kiállítva: Riszto Radunovics (90+1., a vendégektől)

CSM Poli Iași–FC Viitorul 0–2 (0–0)
gól: Mihai Voduț (60.), Ianis Hagi (86.)

Állás: 1. FCSB 38 pont (6:2), 2. CFR 36 p. (4:3), 3. Craiova 31 p. (1:2), 4. Viitorul 29 p. (5:2), 5. Astra Giurgiu 23 p. (1:4), 6. Iași 20 p. (1:5)
Alsóház

Juventus București–Sepsi OSK 0–2 (0–0)
gól: Marko Szimonovszki (53.), Ibrahima Tandia (90+3., büntetőből)

Medgyesi Gaz Metan–Temesvári ACS Poli 1–1 (0–0)
gól: Joao Diogo (83.), ill. Alexandru Ciucur (88.)

Dinamo–Concordia Chiajna 3–1 (2–0)
gól: Sergiu Hanca (9.), Adam Nemec (31.), May Mahlangu (48.), ill. Claudiu Bumba (90+3.)

FC Botoșani–FC Voluntari 1–0 (0–0)
gól: Mihai Roman (48.)

Állás: 1. Dinamo 29 pont (8:3), 2. Botoșani 25 p. (1:1), 3. Voluntari 18 p. (4:5), 4. Sepsi OSK 16 p. (7:5), 5. Temesvári Poli 16 p. (3:5), 6. Chiajna 16 p. (3:6), 7. Medgyes 15 p. (5:6), 8. Juventus 13 p. (3:3)

Góllövőlista
13 gólos: Harlem Gnohéré (FCSB), George Țucudean (CFR/ Viitorul)
11 gólos: Gustavo (Craiova), Alexandru Ioniță (CFR / Astra)
10 gólos: Paul Batin (Chiajna), Constantin Budescu (FCSB), Florin Tănase (FCSB)
9 gólos: Mihai Roman (Botoșani)
8 gólos: Dennis Man (FCSB), Emmanuel Culio (CFR), Silviu Balaure (Astra), Alexandru Băluță (Craiova), Alexandru Mitriță (Craiova)
7 gólos: Laurențiu Buș (Botoșani), Marian Cristescu (Chiajna), Alexandru Tudorie (Voluntari), Eric Oliveira Pereira (Viitorul), Platini (Iași), Andrei Cristea (Iași), Claudiu Bumba (Chiajna)