Ghinga lőtte a forduló legszebb gólját

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 16:50 GMT +2, 2018. március 13.

Megnéztük a Liga 1-rájátszás első fordulójának gólösszefoglalóit és elfogultság nélkül állíthatjuk, hogy Sebastian Ghinga, a Sepsi OSK középpályása szerezte a legszebb találatot.

Erre a mozdulatra sokáig fogunk emlékezni. Másodpercek vannak hátra a meccsből, vezet a Chiajna, a piros-fehérek emberhátrányban, nem megy a játék. Utolsó esély az egyenlítésre, Dalmau beéri a labdát a jobb szélen, jön is a beadás: a középen érkező Ghinga benyomja a féket, elrugaszkodik, majd a hálóba ollózza a lasztit. 1–1!

Ghinga nem valami gólerős játékos, bár védekező középpályásként nem is a gólszerzés tartozik a fő feladatai közé. Érdekes statisztika, hogy a Liga 1-ben ez csak a negyedik találta volt, az előző hármat a Sportul Studențesc színeiben szerezte, még a 2011/12-es idényben.

A meccs előtt Eugen Neagoe, a Sepsi vezetőedzője aligha egyezett volna ki a döntetlennel. A Chiajna az alapszakasz utolsó előtti fordulójában is verhetőnek tűnt, az ilfoviak váratlan góllal egyenítettek ki Ploiești-en, ahol megosztoztak a pontokon a szentgyörgyi csapattal.

Az újabb 1–1-es döntetlennek ezúttal az OSK játékosai örültek, a pontocska elég jól jött, ha azt nézzük, hogy Filipe Oliveira piros lapja miatt a vendégek egy teljes félidőt emberhátrányban játszottak. Ugyanakkor az alsóházi riválisok közül a Dinámótól sima vereséget szenvedő Medgyes nem tudott faragni a hátrányból, az FC Botoșani otthonában 0–0-s döntetlent játszó Juventus is csak egyet.

Egy másik meccsen az FC Voluntari Florin Cernat hosszabbításban értékesített büntetőjével győzte le a kieséstől szintén fenyegetett Temesvári ACS Polit.

A felsőházban a Kolozsvári CFR és a FCSB egyaránt győzelemmel hangolt a vasárnapi, egymás elleni rangadóra, de míg a vasutasok komolyan megszenvedtek a három pontért (Omrani a hosszabbítás harmadik percében mentette meg a csapatot a Poli Iași ellen), addig a piros-kékek viszonylag könnyedén nyertek a Viitorul ellen. A kolozsvári csúcsmeccset Dan Petrescunak eliltás miatt a lelátóról kell végigizgulnia, mivel a játékvezető a moldvaiak ellen kiállította a CFR vezetőedzőjét.

A CS U Craiova továbbra is ott van a CFR és a FCSB nyomában, a fehér-kékek az első fordulóban az Astra Giurgiut küzdötték le hazai pályán.

Liga 1, rájátszás, 1. forduló

Felsőház

Kolozsvári CFR–CSM Poli Iași 2–1 (1–0)
gól: George Țucudean (10.), Billel Omrani (90+3.), ill. Andrei Cristea (84., büntetőből)

CS U Craiova–Astra Giurgiu 1–0 (0–0)
gól: Alexandru Mitriță (81.)

FCSB–FC Viitorul 2–1 (2–0)
gól: Constantin Budescu (32.), Marko Momcsilovics (39.), ill. Sebastian Mladen (75.)

Állás: 1. CFR 33 pont (2:1), 2. FCSB 31 p. (2:1), 3. Craiova 29 p. (1:0), 4. Viitorul 22 p. (1:2), 5. Astra 22 p. (0:1), 6. Iași 20 p. (1:2)

Alsóház

FC Botoșani–Juventus București 0–0

Concordia Chiajna–Sepsi OSK 1–1 (1–1)
gól: Andrei Marc (45+3.), ill. Sebastian Ghinga (90+3.)
piros lap: Filipe Oliveira (42.)

FC Voluntari–Temesvári ACS Poli 1–0 (0–0)
gól: Florin Cernat (90+4., büntetőből)

Dinamo–Medgyesi Gaz Metan 3–0 (1–0)
gól: Ivan Pesic (35.), Mihai Popescu (74.), Robert Moldoveanu (90+4.)

1. Dinamo 23 pont (3:0), 2. FC Botoșani 21 p. (0:0), 3. FC Voluntari 17 p. (1:0), 4. Chiajna 15 p. (1:1), 5. Temesvár 14 p. (0:1), 6. Sepsi OSK 11 p. (1:1), 7. Medgyes 8 p. (0:3), 8. Juventus 7 p. (0:0)

Nyitókép: Concordia Chiajna / Facebook