2018. február 19. hétfõ

Kuti Nándor és Török Roland is bekerült az All Star-csapatba

szerk. utolsó frissítés: 12:19 GMT +2, 2018. január 31.

A Kolozsvári U-BT két magyar kosárlabdázója, Kuti Nándor és Török Roland is részt vehet a sepsiszentgyörgyi All Star-mérkőzésen, amelyet február 14-én, egy nappal a kupadöntő után rendeznek a Sepsi Arénában.


A Román Kosárlabda Szövetségnél (FRB) korábban úgy döntöttek, idén csak a férfi gálamérkőzést írják ki, a női elmarad.

Az elmúlt hetekben a közönség, a média képviselői, valamint a szövetség technikai osztálya is szavazhatott arra, hogy melyik játékosok és edzők kerüljenek be az északi és a déli csapatba.  Előbbinél Giordan Lee Watson (900) és Kuti Nándor (690), utóbbinál pedig Tyler Laser (693) és Porter Troupe (634) kapta a legtöbb voksot.

A 24 kiválasztott játékos és a kezdőötösök

Észak: Giordan Watson, Kuti Nándor, Lasannah Kromah, Zeljko Sakic, Török Roland, Ousmanne Barro (mindannyian a Kolozsvári U-tól), Muhamed Pasalic, Andrei Mandache, Bogdan Nicolescu, Goran Gajovics (Nagyváradi VSK), Mladen Jeremics, Adrian Diaz (Temesvári BC). Edzők: Cristian Achim (Nagyváradi VSK), Mihai Silvășan (Kolozsvári U-BT). Kezdő 5: Giordan Watson, Kuti Nándor, Bogdan Nicolescu, Zeljko Sakic, Adrian Diaz.   


Tyler Laser és Kuti Nándor (labdával) egymással szemben - fotó: Manases Sándor / www-u-bt.ro
Dél: Tyler Laser, Mirel Dragoste, Moneya Pratt, Radu Paliciuc, Lawrence Kinnard II (Nagyszebeni BC CSU), Darwiche Georges, Dragan Zekovics, Cătălin Baciu (CSM Steaua), Goran Martinics, Ivan Sirisevic (SCMU Craiova), Porter Troupe, Andrij Agafonov (BCMU FC Argeș Pitești). Edzők: Dan Fleșeriu (Nagyszebeni CSU), Hristu Șapera (BCMU FC Argeș Pitești). Kezdő 5: Tyler Laser, Porter Troupe, Moneya Pratt, Dragan Zekovics, Cătălin Baciu.

A frbaschet.ro oldalon a Románia Kupa nyolcas döntőjének műsorát is közzétették, a sepsiszentgyörgyi mérkőzések nagy részét, valamint az All Star-gálát a Digi Sport közvetíti élőben.

Február 10., szombat
17.15 Phoenix Galac–Nagyváradi VSK (FRB TV)
20.00 Temesvári Timba–CSM Steaua (FRB TV)

Február 11., vasárnap
17.15 Nagyszebeni BC CSU–Temesvári BC (Digi Sport)  
20.00 BCMU FC Argeș Pitești–Kolozsvári U-BT (Digi Sport)

Február 12., hétfő
17.15 Az első és a negyedik negyeddöntő nyertese (Digi Sport)
20.00 A második és a harmadik negyeddöntő nyertese (Digi Sport)

Február 13., kedd
19.00 Döntő (Digi Sport)

Ha tetszett a cikk, lájkold a LeLátót!

Aktuális