2018. május 25. péntekOrbán

Megállíthatatlan a Sepsi-SIC

szerk. utolsó frissítés: 13:58 GMT +2, 2018. január 14.

A bajnoki címvédő Sepsi-SIC továbbra is őrzi hibátlan mérlegét a női kosárlabda nemzeti ligában, miután a 14. fordulóban végig vezetve, meggyőző játékkal 76–52 (29–16, 14–15, 25–5, 8–16) arányban győzött Gyulafehérvár csapata ellen a Sepsi Arénában.

A hazaiak kiválóan kezdték a mérkőzést, többek között Adrienne Webb nagyszerű tripláinak köszönhetően, aki közel kilenc perc alatt hatszor talált be a hárompontos vonal mögül, majd egy közeli kísérlettel már 20 pontnál tartott az első negyed végén. Az amerikai mesterlövész egyedül több pontot szerzett, mint a 16 egységet összekuporgató gyulafehérvári együttes. Az egyik legjobb játékosuk, Jessica January nélkül pályára lépő vendégek többször is tehetetlenek voltak támadásban, így már az első tíz percet követően 13 pontos hátrányba kerültek.

Adrienne Webb nagy formában volt - fotó: Gyurkó-Henning Balázs / Crow Security
A folytatásban sem volt veszélyben a szentgyörgyiek győzelme, és bár a pontatlan passzok megnehezítették a játékot, mindezek ellenére is, megnyugtató különbséggel vonulhattak az öltözőbe (43–31).

A szünetet követően hengereltek a Zoran Mikes irányította kosárlabdázók, akik a szilárd védelmüknek köszönhetően mindössze 5 (!) pontot engedtek a gyulafehérváriaknak, viszont támadásban ezúttal is megállíthatatlan voltak, így már a harmadik negyedben bebiztosították az újabb sikerüket. A házigazdák az utolsó tíz percben még 36 ponttal is vezettek, viszont ezt követően a Manuel Escudero edzette csapat a szentgyörgyiek eladott labdáit kihasználva faragott néhány pontot a hátrányából.

A listavezető Sepsi-SIC győzelméhez kétség sem férhetett, hiszen minden mutatóban jobb volt ellenfelénél, sőt, a hazaiak tizenegy hárompontosára, a gyulafehérváriak csak egyszer tudtak válaszolni.

A Sepsi-SIC sorozatban 12. alkalommal győzte le a Fehér megyei csapatot, összességében pedig ez volt a 13. sikerük ellenük. A zöld-fehérek legeredményesebb játékosa a hét (!) hárompontost értékesítő és 23 pontot szerző Webb volt, aki emellett hét lepattanót is begyűjtött, a Gyulafehérvár részéről pedig a 16 pontos Ashley Morrissette jeleskedett.

Sepsi-SIC: Adrienne Webb 23/21, Danielle Hamilton-Carter 10, Tyaunna Marshall 9/3, Annemarie Gödri-Părău 8, Teodora Neagu. Cserék: Nathalie Fontaine 5, Kilin Tünde, Ruzica Džankić 7/3, Marina Kress 2, Kovács Renáta, Ancuța Stoenescu 8/6, Andreea Huțanu 4. Vezetőedző: Zoran Mikes.

Gyulafehérvári CSU: Ashley Morrissette 16, Fodor Márta 10/3, Andreea Fleșer, Tyshara Fleming 12, Ana Radovic 5. Cserék: Lejla Omerbasic 3, Diana Kelemen Ignat, Alina Crăciun 4, Cristiana Cutaș 2. Vezetőedző: Manuel Angel Rodriguez Escudero.