2018. május 25. péntekOrbán

Hirtelen halálban kapott ki a Sportklub

szerk. utolsó frissítés: 13:03 GMT +2, 2018. január 08.

A Csíkszeredai Sportklub hosszabbítás után, a Brassói Corona a rendes játékidőben szenvedett egygólos vereséget a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

A brassói csapat a Dunaújvárosi Jégcsarnokban nem tudott pontot szerezni, az Acélbikákat a fiatal Nagy Márk Máté mesterhármassal vezette győzelemre.

A forduló rangadóján, a MAC Budapest–Csíkszeredai Sportklub mérkőzésen a győztes gólt a Kanadában született Keegan Dansereau szerezte a 63. percben.

A székely csapatnak az egy pont nem volt elég a negyedik hely megtartásához, az Újpesti TE az EV Vienna Capitals kiütésével visszaelőzte a Sportklubot.

Egy másik vasárnapi találkozón a bajnokságot vezető DVTK Jegesmedvék jó emberelőny-kihasználással nyert a Fradi ellen.

Az erdélyi alakulatok hétfőn zárják utolsó külföldi túrájukat, a Sportklub a Fehérvári Titánok, a Corona a MAC Budapest vendége lesz.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Vasárnapi eredmények

Dunaújvárosi Acélbikák–Brassói Corona 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
gólok: Nagy Márk Máté (9., emberelőnyből, 42., 47.), ill. Molnár Zsombor (19.), Gyenisz Zabludovszkij (51.)
kapura lövések: 34:48
kiállítások: 4, ill. 8 perc

MAC Budapest–Csíkszeredai Sportklub 3:2 – hosszabbítás után (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
gólok: Terbócs István (16.), Somogyi Balázs (27.), Keegan Dansereau (63.), ill. Vjacseszlav Belov (12., emberelőnyből), Andrej Taratuhin (36.)
kapura lövések: 43:38

DVTK Jegesmedvék–Ferencvárosi TC 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
gólok: Magosi Bálint (10., emberelőnyből), Vas János (15., emberelőnyből), Pavuk Attila (42.), ill. Rafaj Attila (22.)
kapura lövések: 41:24
kiállítások: 6, ill. 12 perc

Újpesti TE–Vienna Capitals II 9:2 (3:1, 3:1, 3:0)
gólok: Anze Ropret (6., 14., 46.), Benk András (14., emberelőnyből, 29.), Martin Frolik (21., emberelőnyből), Nagy Nilan (32.), Sági Mártin (45., emberelőnyből), Schmál Kristóf (48.), ill. Janisch Marc (3.), Eric Raymond Ylitalo (37.)
kapura lövések: 45:21
kiállítások: 12, ill. 12 perc