Véget ért a román női kéziválogatott vb-je

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 14:56 GMT +2, 2017. december 12.

A németországi kézilabda-vb nyolcaddöntőjének legnagyobb meglepetését produkálták a csehek, akik hétfőn a románokat kiejtve jutottak tovább. Egy gól döntött az izgalmas meccsen.

A román csapat csoportgyőztesként utazott Lipcsébe, ahol vasárnap és hétfőn négy mérkőzést rendeztek meg a nyolcaddöntőből. Ambros Martín együttese négy győzelem és egy vereség mellett lett első az A-csoportban, megelőzve többek között az olimpiai ezüstérmes franciákat. Utóbbiak a csoportkör ötödik fordulójában 26–17-re nyertek a románok ellen, de annak a meccsnek nem volt különösebb tétje a vesztes csapat számára.

A csehek a B-csoportban jobbak voltak Argentína és Lengyelország csapatánál, majd kikaptak a svédektől, a norvégoktól, és egy szoros csatában a magyaroktól is, így a negyedik helyről jutottak be a legjobb 16 közé.

Fotó: IHF (Nemzetközi Kézilabda Szövetség) / Facebook
A Leipzig Arénában a román csapat a mérkőzés nagy részében továbbjutásra állt, Cristina Neaguék az első félidőben öt góllal is vezettek (14:9, 15:10), s bár a csehek a második félórára összekapták magukat, az 53. percben még mindig volt három gól az esélyesebb csapat előnyéből.

25–22-nél a románok nem tudtak kivédekezni egy cseh támadást, Ambros Martín pedig időt kért. A rövid pihenő inkább a cseheknek tett jót, Jan Bašný játékosai kiegyenlítettek, majd Jeřábková góljával – a mérkőzésen először – átvették a vezetést, tették ezt az 58. percben.

Erre Geiger Melinda válaszolt egy gyors találattal, de a csehek a másik kapunál hetest és kiállítást harcoltak ki, Ardean Elisei szabálytalanul állította meg a szélen Hrbkovát. A hetest értékesítették a csehek, így egy perccel a vége előtt 27–26-ra vezettek.

Tizennégy másodperccel a vége előtt a románok is hetest kaptak, belülvédekezésért, Neagu pedig a tizenharmadik gólját megszerezve egyenlítette ki az állást. A csehek edzője időt kért, lehozta a kapusát, a piros mezesek pedig plusz két mezőnyjátékossal könnyedén kijátszották a figurát, Hrbková a szélről belőtte a győztes gólt.

A román válogatott azzal a céllal utazott el Németországba, hogy a két évvel ezelőtti dániai világbajnoksághoz hasonlóan most is dobogón végezzen. Cristina Neaguék a hétfői vereség után a 10. helyen zárták a tornát.

A magyar válogatott sem tudott túljutni a nyolcaddöntőn, Kim Rasmussen együttese vasárnap 29–26 arányban maradt alul a franciákkal szemben. A magyarok ezzel a 14-ek lett a 24 csapatos mezőnyben.

Németország női kézilabda-világbajnokság, nyolcaddöntő

Románia–Csehország 27–28 (17–14)
hetesek: 6/8, ill. 5/6
kiállítások: 20, ill. 6 perc

Románia: Dedu (2 védés), Dumanszka (5 védés); Udriştioiu 2 gól, Szűcs, Geiger 3, Buceschi 3, Neagu 13, Laslo, A.M. Popa, Ardean Elisei 1, Florianu, Pintea 2, Berbece, Tomescu, Tătar, Dragut 2. Szövetségi kapitány: Ambros Martín.

Csehország: Satrapova (1 védés), Muellnerova, Kudlackova (8 védés); Galuskova, Rysankova 5 gól, Salcakova, Manakova 1, Kordovska, Hrbkova 3, Luzumova 6, Adamkova, Marcikova, Setelikova, Zachova 1, Jerabkova 7, Mala 5. Szövetségi kapitány: Jan Basny.