2017. december 14. csütörtökSzilárda

Jó formában van a CFR, Deac C. Ronaldót utánozta

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 02:09 GMT +2, 2017. december 02.

Háromszor ünnepeltek gólt a Kolozsvári CFR játékosai az FC Voluntari pályáján, Ciprian Deac különszáma minden bizonnyal Cristiano Ronaldónak is bejönne.

Ha nem jelennek meg a labdarúgó Liga 1 huszadik fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén, az FC Voluntari játékosai ugyanilyen különbséggel veszítettek volna. De megjelentek, eláztak, és kikaptak 0–3-ra.

Claudiu Niculescu kupagyőztes legényei hazai pályán sem bírtak a listavezető Kolozsvári CFR-rel, az erdélyi csapat negyedik megszakítás nélküli győzelménél tart a bajnokságban.

A kolozsváriak a hetedik fordulóban 2–0-s sikert arattak hazai pályán a Voluntari ellen, a mostani meccsben viszont simán benne volt a döntetlen is. A középmezőnyt erősítő FC Voluntari idén például a Steauával remizett oda-vissza.

fotó: CFR / Facebook
Az első félidő végéig nem igazán történt semmi érdekes, a CFR támadásait Deac pontatlan befejezései zárták. Aztán arról, hogy a szünetben ne legyen 0–0 az állás Omrani gondoskodott: Djokovic labdaszerzése után a francia betört a tizenhatosba, majd a védője lábai között a hálóba bombázta a labdát.

A második félidőben a vendégek újabb gólokkal zsebelték be a három pontot. A másodikat Deac szerezte, miután szépen összejátszott Omranival. A CFR tízese a felező vonaltól indult, s egy nagy vágta után ballal továbbította a hálóba a labdát.

Gólját amolyan CR7-stílusban, a kamera előtt hasizom-bemutatóval ünnepelte, amivel ki is ütötte a biztosítékot Dan Petrescunál. (A CFR mestere valószínűleg értékeli, hogy a játékosa sok időt tölt az edzőteremben, a könnyen kapott, felesleges sárga lapnak viszont cseppet sem örült.)

Păun már valamivel szerényebb ünneplést hozott össze, miután a 78. percben beállította a végeredményt, igaz, az oldalvonalhoz rohanó szélső a becsúszás közben majdnem eltalálta az asszisztenst, aki egy finom mozdulattal kibekkelte a szerelési kísérletet.

A CFR előnye nyolc pontra dagadt a FCSB előtt, de a bukarestiek jó eséllyel visszajöhetnek mínusz ötre, mivel a vasárnapi játéknapon a ligautolsó Juventust fogadják.