2017. november 24. péntekEmma

Kiesett a kupából László Csaba csapata

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 01:09 GMT +2, 2017. november 14.

László Csaba vereséggel mutatkozott be szombaton a Dundee Unitednál, amelyet a Crusaders FC búcsúztatott a skót labdarúgó ligakupa negyeddöntőjében.

Az erdélyi edző érkezését hivatalosan szerdán jelentették be a másodosztályú skót klubnál. László Csaba hétvégén már be is mutatkozott, a mandarin mezesek szombaton az északír Crusaders FC-t látták vendégül a Tannadice Parkban.

A skót ligakupában, vagyis a Challenge Cupban négy ország (Skócia, Wales, Észak-Írország, illetve Írország) csapatai vesznek részt. A kupa legutóbbi kiírását a Dundee United nyerte, miután a döntőben 2–1-re győzött a St Mirren ellen.

Forrás: dundeeunitedfc.co.uk
László Csaba csapata nem védheti meg a címét, a DUFC szombaton kikapott hazai pályán a Crusaderstől. Gól nélküli első félidő után a skótok Fraser Fyvie góljával kerültek előnybe az 55. percben, de a vendégek David Cushley találatával egyenlítettek, majd a hosszabbítás első percében Gavin Whyte szerezte meg a Crusaders győztes gólját.

A székelyudvarhelyi edző egyébként 4–4–2-es felállásban küldte pályára a csapatot, akárcsak a vendégek menedzsere, Stephen Baxter.

A Dundee United legközelebb is hazai pályán játszik, a másodosztályú skót labdarúgó-bajnokságban az utolsó előtti Falkirk lesz az ellenfél. László Csaba a második helyről vette át a csapatot.