Megnyerték a WTA-világbajnokság döntőjét Babosék

szerk. utolsó frissítés: 12:26 GMT +2, 2017. október 29.

Babos Tímea és a cseh Andrea Hlavackova nyerte meg a hétmillió dollár összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét.

Babos és Hlavackova a vasárnapi fináléban döntő rövidítésben 4:6, 6:4, 10-5-re győzte le a Kiki Bertens, Johanna Larsson holland, svéd duót.

A harmadik helyen kiemelt magyar, cseh kettős – amely idén előzőleg már négy tornát nyert – bő fél óra alatt elvesztette az első szettet, aztán a folytatásban feljavult, és Babos adogatásaival, illetve Hlavackova röptéivel kiegyenlített.

A döntő rövidítés már egyértelműen az ő fölényüket hozta, s végül 1 óra 31 perc elteltével ők emelhették a magasba a Martina Navratilova Kupát.

A 24 esztendős Babos harmadszor szerepelt a vb-n, és első magyarként jutott be már az elődöntőbe is. Két éve egy győzelem és két vereség volt a mérlege a vb-csoportkörben a francia Kristina Mladenovic oldalán, míg tavaly a negyeddöntőben búcsúzott a kazah Jaroszlava Svedovával.

Idén újra egyenes kieséses rendszerben bonyolították le a párosversenyt Szingapúrban.