Bajnokok Ligája: hibátlan maradt a City és a Besiktas

szerk. utolsó frissítés: 13:36 GMT +2, 2017. október 25.

A Manchester City és a Besiktas csapata is megőrizte százszázalékos mutatóját a BL-csoportkör harmadik fordulójának keddi játéknapján.

Újabb izgalmas, gólokban gazdag játéknapot hozott a labdarúgó Bajnokok Ligája, kedd este több meglepő eredmény is született Európa-szerte.

Az E-csoportban a Sevilla elszenvedte első vereségét. Az andalúzok a félidőben még döntetlenre álltak a Szpartak Moszkva otthonában, de az orosz csapat a szünet után lefocizta spanyol csoportriválisát, 5–1 lett a vége. Időközben Szlovéniában is egymást érték a gólok, a Liverpool gurított egy hetest az NK Maribornak.

Az F-csoport rangadóján a Manchester City villámrajtot vett a Napoli ellen, Pep Guardiola csapata az első negyedórában kétszer is betalált, az olaszoknak pedig csak a szépítés jött össze egy büntetővel. A City korábban nem kapott gólt a Bajnokok Ligája mostani kiírásában, nem csoda, hogy az angol együttes kilenc ponttal vezeti négyesét. A második helyen a Sahtar Doneck áll, az ukránok Bernard duplájával győzték le idegenben a Feyenoord-t.

A kiegyensúlyozottnak ígérkező G-csoportban is van egy hibátlan klub, a Besiktas most AS Monacótól „lopta el” mindhárom pontot. Falcao hiába szerzett vezetést a házigazdáknak, Cenk Tosun két góljával a Besiktas nyerte meg a találkozót. A másik meccsen az első félidőben ment az adok-kapok az RB Leipzig és a Porto között, végül a lipcseiek jöttek ki jobban a gólparádéból, amely a második félidőben nem folytatódott.

Két győzelem után a Real Madrid először veszített pontokat, ahogy a Tottenham is. A madridi 1:1-et követően a La Liga és a Premier League képviselője azonos pontszámmal és gólaránnyal (7:2) első a csoportban. A Borussia Dortmund Cipruson sem járt sikerrel, a sárga-feketék döntetlent játszottak az APOEL csapatával, ezzel még távolabb kerültek a továbbjutástól.

UEFA Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló

Keddi eredmények, gólszerzők

E-csoport

NK Maribor–Liverpool 0–7 (0–4)
gól: Firmino (4., 54.), Coutinho (13.), Salah (19., 40.), Oxlade-Chamberlain (86.), Alexander-Arnold (90.)

Szpartak Moszkva–Sevilla 5–1 (1–1)
gól: Promes (18., 90.), Melgarejo (58.), Glusakov (67.), Luiz Adriano (74.), ill. Kjær (30.)

F-csoport

Feyenoord–Sahtar Doneck 1–2 (1–1)
gól: Berghuis (8.), ill. Bernard (24., 54.)
kiállítva: Rakickij (75., a vendégektől)

Manchester City–Napoli 2–1 (2–0)
gól: Sterling (9.), Jesus (13.), ill. Diawara (73., büntetőből)

G-csoport

RB Leipzig–FC Porto 3–2 (3–2)
gól: Orban (8.), Forsberg (38.), Augustin (41.), ill. Aboubakar (18.), Marcano (44.)

AS Monaco–Besiktas JK 1–2 (1–1)
gól: Falcao (30.), ill. Cenk Tosun (34., 54.)