2017. október 19. csütörtökNándor

Kispályás foci-vb: magyar továbbjutás, kapusgóllal

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 12:30 GMT +2, 2017. október 13.

A magyar csapat drámai végjáték után jutott be csütörtökön a tunéziai minifoci-világbajnokság negyeddöntőjébe. A líbiaiaknak a kapusposzton játszó Tajti Bence lőtt félpályás gólt, ráadásul az utolsó pillanatokban. Románia válogatottja kiesett a 16 között.

A héten Tunéziában zajlik a második alkalommal megrendezett kispályás foci-vb. A tornán öt kontinens 24 csapata vesz részt, Európát összesen kilenc válogatott képviseli az eseményen, köztük a magyar és a román együttes.

Mindkét válogatott továbbjutott a csoportjából. A románok elsők lettek az E jelű négyesben, miután Kazahsztánt, Elefántcsontpartot és Guatemalát is legyőzték. A magyarok a B-csoportban előbb Mexikótól kaptak ki, ez után döntetlent játszottak Chilével, de Irakot 6:0-ra verték, így bejutottak a legjobb 16 közé.

A csütörtöki nyolcaddöntőben a magyar fiúk óriási meccset játszottak Líbiával. Az első félidő végén, a 25. percben Sós Márkó remek szabadrúgásával került előnybe a magyar válogatott. Líbia a második félidő elején egyenlített, majd az észak-afrikai ország játékosai meg is fordították a meccset.

A magyarok a rendes játékidő utolsó pillanataiban, Bognár Bence góljával tolták át a hosszabbításra a döntést. A ráadásban aztán Tajti Bence szerezte meg az aranygólt egy félpályás próbálkozással.

Románia ellenfele Szenegál volt a nyolcaddöntőben, és ez a találkozó is hosszúra nyúlt. A románok kétgólos hátrányból álltak fel, Claudiu Vlad a 32. percben, George Adrian Călugăreanu pedig az utolsó percben szerzett gólt. A 2–2-es rendes játékidő után 2x5 perc hosszabbítás, majd büntetőpárbaj következett. A heteseket a szenegáliak végezték el jobban, Románia ezzel búcsúzott.