2017. december 14. csütörtökSzilárda

Három pontot szerzett Moldvában az SzKC

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 13:38 GMT +2, 2017. október 13.

A Székelyudvarhelyi KC csütörtökön első idegenbeli sikerét hozta össze az aktuális idényben. Dragan Djukics, az udvarhelyiek szerb edzője a második félidővel különösen elégedett lehet.

Az előző fordulóban a Székelyudvarhelyi KC döntetlent játszott otthon a Dunărea Călărași csapatával. Azon a mérkőzésen Tálas Hubát könnyedén kiállították a játékvezetők, de az SzKC csapatkapitánya végül nem kapott eltiltást a fegyelmi bizottságtól, így a HC Vaslui elleni hétközi összecsapáson nem kellett nélkülözni őt.

A bajnokság előtti felkészülési időszakban az SzKC és a moldvai csapat két alkalommal is megmérkőzött Csíkszeredában, mindkét tesztmeccset a székelyudvarhelyiek nyerték.

Fotó: szkc.ro
Az előjelek tehát jók voltak, s bár a HC Vaslui eddig nem kapott ki hazai pályán a 2017/18-as idényben, most becsúszott az első vereség.

A mérkőzés csak az első félidőben volt szoros, a második játékrészben az udvarhelyi csapat kézilabdázói elhallgattatták a nézőket. A vendégek mindössze hat gólt kaptak a szünet után, így végül gond nélkül bezsebelték a pontokat.

A fekete mezes udvarhelyieknél a 31 gólon összesen tíz játékos osztozott, Makszim Baranau öt, míg Antonijo Kovacevic és Milos Dragas egyaránt négy találatot jegyzett.

Fölényes, 12 gólos győzelmével a Székelyudvarhelyi KC feljött a harmadik helyre a tabellán, több pontja csak két bukaresti alakulatnak, a Steauának és az éllovas Dinamónak van.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 7. forduló

HC Vaslui–Székelyudvarhelyi KC 19–31 (13–14)
gól: Baranau 5, Kovacevic, Dragas 4-4, Mihalcea, Ghiță, Kuzmanoszki, Krivokapics, Szadovij 3-3, Vilovszki 2, Tálas 1.
hetesek: 1/0, ill. 3/3
kiállítások: 6, ill. 4 perc