2017. október 19. csütörtökNándor

Bevette Temesvárt a Sepsi-SIC csapata

Orbán Zsolt utolsó frissítés: 13:24 GMT +2, 2017. október 09.

A címvédő Sepsi-SIC 18 pontos sikerrel kezdte a női kosárlabda Nemzeti Liga új idényét. Zoran Mikes lányai szerdán este Temesváron biztosították be első alapszakaszbeli pontjaikat.

Az elmúlt szezonban még a másodosztályban szereplő temesvári alakulat az első és az utolsó negyedben is több pontot dobott a sepsiszentgyörgyi csapatnál, de a zöld-fehérek győzelme ezzel együtt nem forgott igazán veszélyben.

A különbség a második játékrészben alakult ki, amikor is a Sepsi-SIC 33 pontjára a hazaiak csak 12-vel tudtak felelni. A szünetben kereken húsz egységgel vezetett a szentgyörgyi bajnokcsapat (27:47), amely a harmadik negyedben tovább növelte előnyét.

A vendégek játékoskeretéből mindenki lehetőséget kapott a bizonyításra, a legfiatalabbak, Kovács Renáta és Teodora Neagu is.

A bánságiak legjobbja Dlesha Arlene Lloyd volt 28 ponttal, a Sepsi-SiC-nél az idény első hivatalos mérkőzésén Tyaunna Marashall és Nathalie Fontaine remekelt, mindketten 21 pontot értek el.

A Sepsi-SIC játékosai 49 százalékos hatékonysággal dobták a kosarasokat, míg a temesváriaknál 31 százalék szerepel ennél a statisztikai mutatónál.

A Sepsi-SIC vasárnap 19 órától az Aradi ICIM csapatát fogadja a Sepsi Arénában a bajnokság 2. fordulójában. A mérkőzést megelőzően, 18 órától a Pince Band diákzenekar koncertezik.